November 07, 2008 by Inga Ibėnienė, žurnalistė
Spalio pabaigoje „Autodesk“ ir „Avid Technologies“ kompanijos išplatino pranešimą, skelbiantį, jog jos pasirašė sutartį, pagal kurią visi „Softimage“ linijos produktai bus perduoti į „Autodesk“ rankas. 
 

Spalio pabaigoje „Autodesk“ ir „Avid Technologies“ kompanijos išplatino pranešimą, skelbiantį, jog jos pasirašė sutartį, pagal kurią visi „Softimage“ linijos produktai bus perduoti į „Autodesk“ rankas. Tai reiškia, kad „Softimage“ produktai prisidės prie kitų gerai žinomų „Autodesk“ priklausančių produktų: „Maya“ ir „3ds Max“.

Įsigijimu siekiama paspartinti kompanijos „Autodesk“ žaidimų strategijos plėtrą; papildyti skaitmeninių pramogų ir vaizdinės komunikacijos pasiūlą; menininkams ir dizainerimas pateikti platesnį kūrybos įrankių spektrą.

„Autodesk“ už „Softimage“ produktus kompanijai „Avid Technologies“ įsipareigojo sumokėti apie 35 milijonus JAV dolerių.

Pasak generalinio „Softimage“ vadovo ir „Avid Technologies“ viceprezidento Marco Stevenso, tai ilgai planuotas įvykis: „Softimage“ produktų linijos perėmimas buvo svartomas jau kurį laiką. Abi kompanijos kūrė bei tobulino gana panašius produktus, todėl supratome, kad bendras darbas suteiktų daugiau naudos abiems pusėms“. 

►  Visą pranešimą galite perskaityti autodesk.com tinklapyje: Autodesk Signs Agreement with Avid Technology to Acquire Softimage

Beje, ši žinia susilaukė nemažo atgarsio visame dizaino programų naudotojų pasaulyje. Komentaruose po informaciniais pranešimais ir forumuose galima rasti daug pasvarstymų apie „Autodesk“ monopoliją, siekį sunaikinti konkurentinius produktus. Tačiau cgssociety.org forume pavyko aptikti paties „Softimage“ darbuotojo atsiliepimą, kuriame jis pristato savo požiūrį šiuo klausimu. Pasak Jasono Brynford-Jones, XSI produkto vadybininko, dirbusio su „Softimage“ produktais dvylika metų:

„Dėl šio fakto (t.y. „Softimage“ produktų nupirkimo) buvau priblokštas ir patyriau šiokį tokį šoką.

Matydamas, kokį furorą sukėlė žinia apie įsigijimą, norėčiau pateikti savo nuomonę. Pamėginsiu atsakyti į kelis savo paties iškeltus klausimus.

  1. Ar jie (t.y. „Autodesk“) perka „Softimage“ norėdami jį sunaikinti? Niekai. Kiek aš žinau, jie nesunaikino nė vienos praeityje įsigytos programos, tad neplanuoja tai padaryti ir su „Softimage/XSI“ produktais. Tik „Softimage/Cat“ bus integruota į „3ds Max“ produktų liniją.
  2. Kad nebūtų jokios konkurencijos, bus panaikinti bet kokie atnaujinimai! „Autodesk“ teigia, kad viena svarbiausių įsigijimo priežasčių yra plėtra - noras dirbti su protais iš „Softimage“. Kompanija „Autodesk“, kurdama bet kokį produktą, jo plėtojimui dabar gali pasitelkti „Maya“, „3ds Max“ ir XSI kūrėjus.
  3. Ar yra kokia nors gera naujiena? Greičiausiai visiems nuo to bus tik geriau – juk mes dažnai pastebime, kaip vienas ar kitas produktas staiga išpopuliarėja, tačiau po kažkiek laiko tendencijos kinta.“

Taigi tokia yra vieno iš „Softimage“ darbuotojų nuomonė.

O kaip produktai bus vystomi iš tiesų, pamatysime ateityje.

Ačiū.

Jūsų užklausa

Mane domina:

Ar sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, renginius, produktus, paslaugas bei akcijas? *
  Taip
  Ne

* - Privalomi laukeliai

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. | Privatumo politika X