KURKIME BIM KARTU
Koja kojon su BIM startuoliais ir profesionalais,
pagal Jūsų verslo poreikius ir finansines galimybes.
May 30, 2018 by Šaltinis: AGA CAD

BIM procesų diegėja, projektavimo programinės įrangos kūrėja ir eksportuotoja, CAD ir BIM technologijų ekspertė bendrovė „AGACAD“ geresnį rytojų sau ir rinkai novatoriškai, nuosekliai ir kantriai kuria jau tris dešimtmečius.

Kelias nuo kulmano iki CAD

Iš Vakarų Vokietijos į Lietuvą vienas „AGACAD“ įkūrėjų Gintaris Aksomitas pirmąją „AutoCAD“ licenciją atvežė 1988 m. Tuomet Vilniaus Gedimino technikos universiteto Podiplominių studijų centre, Kvalifikacijos kėlimo katedroje, jis pradėjo vesti mokymus projektuotojams.

Į kursus atvykdavo specialistų iš visos Lietuvos. Absoliuti dauguma jų nebuvo matę kompiuterių, todėl visų pirma buvo mokoma kompiuterinio raštingumo pagrindų, MS-DOS. Tad „AutoCAD 2.1 / 2.6“ mokymai trukdavo net 144 val.

Vos Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, 1991 m. vasario 1-ąją, buvo įkurta įmonė „AGA“, 2007 m. jos pavadinimas pakeistas į UAB „AGA CAD“. Bendrovės registruotas prekės ženklas yra „AGACAD“.

„AGACAD“ iš pradžių diegė ne 3D, bet kompiuterines 2D programas, o didžiausias jų konkurentas buvo braižymo lenta – kulmanas. Pirmųjų „AutoCAD“ licencijų kaina siekė 12 tūkst. litų, nors vidutinis mėnesio darbo užmokestis anuomet tebuvo 400 litų.

Aštuonerius metus „AGACAD“ specialistams teko įkalbinėti Lietuvos projektuotojus mesti popierius, pieštukus, trintukus, sėsti prie kompiuterių ir braižyti dvimatėje aplinkoje. Nors po šešerių metų, 2002-aisiais, tai padaryti pavyko, be to, pradėtos pirkti ir 3D modeliavimo programos, dauguma projektuotojų vis dar išnaudojo tik dvimačio projektavimo galimybes.

Skaitmeninės statybos kryptimi - nuo CAD link BIM ir ∞D

2003 m. „AGACAD“ pastangomis Lietuvą pasiekė pirmoji „Autodesk Revit“ versija. Įmonės specialistai 12 metų nuosekliai ragino statybos sektoriaus įmones imti remtis pasaulio patirtimi ir patikėti, kad pastato parametrinis modeliavimas, t. y. BIM, palyginti su automatizuotu kompiuteriniu projektavimu CAD aplinkoje, leidžia pasiekti aukštesnį statybos proceso efektyvumo ir kokybės lygį.

Tuomet pirmąsias pastatų parametrinio modeliavimo pamokas gavo daugiau kaip 2 tūkst. Lietuvos projektuotojų. Sunku suskaičiuoti, kiek kasmet įvairiuose Lietuvos miestuose būdavo surengiama nemokamų seminarų. Tik po 12 atkaklaus pastatų parametrinio modeliavimo technologijų populiarinimo metų Lietuvoje statybos sektorius pagaliau patikėjo BIM.

Kai 2015 m. gruodį į pirmąją „AGACAD“ konferenciją „BIMLINK“ susirinko per 200 projektuotojų, projektų valdytojų, projektų vadovų ir statybininkų, tapo aišku, kad rinka pradeda patikėti BIM, aktyviai ieško žinių apie statinių informacinį modeliavimą ir keičia požiūrį – juda statybos proceso skaitmeninimo link.

Dabar bendrovės „AGACAD“ specialistams dažniau tenka aiškinti ne apie tai, kas yra BIM ir kokia jo nauda projektuojant, o kaip išnaudoti BIM galimybes statant bei eksploatuojant statinį, kodėl svarbu skaitmeninti visus, net ir senesnius, statinius.

Ačiū.

Jūsų užklausa

Mane domina:

Ar sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, renginius, produktus, paslaugas bei akcijas? *
  Taip
  Ne

* - Privalomi laukeliai

Ačiū.
Knygos atsisiuntimas prasidės kelių sekundžių bėgyje.

Knygos parsisiuntimas

* - Privalomi laukeliai

Dėmesio! Spausdami ATSISIŲSTI sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, įmonės paslaugas, renginius, produktų atnaujinimus ir akcijas (naujienlaiškio galima bet kada atsisakyti). Įprastai naujienlaiškį siunčiame 1-2 kartus per mėnesį.

Ačiū.

Prenumerata

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. | Privatumo politika X