KURKIME BIM KARTU
Koja kojon su BIM startuoliais ir profesionalais,
pagal Jūsų verslo poreikius ir finansines galimybes.
April 28, 2019 by AGA CAD, UAB

Nekilnojamojo turto savininkai ir administratoriai, valdantys nenaujos statybos statinius ar patalpas, dažnai susiduria su problema – informacijos apie objektą trūkumu. 3D skenavimo paslauga | AGACADNorint nustatyti tikrąją pastato būklę, nusidėvėjimo defektus, turėti tikslius objekto geometrinius parametrus, palyginti projekto dokumentaciją su statinio realizacija – visam tam reikalingi duomenys.
Tačiau daugybės esamų statinių informacija (brėžiniai, techninės specifikacijos, gaminių pasai ir kt.) yra ne skaitmeniniu pavidalu. Popieriniai dokumentai laikui bėgant sensta, pasimeta, ir didelė dalis statinio informacijos tiesiog prarandama. Siekiant užkirsti tam kelią, esamus statinius reikia kuo skubiau suskaitmeninti.

Greičiausias ir ekonomiškai naudingiausias būdas tai padaryti – NT skaitmeninė inventorizacija. Kaip tai atliekama? Esamas NT objektas nuskenuojamas 3D lazeriniu skeneriu, pagal matavimų duomenis sukuriamas išsamus statinio 3D modelis ir prie jo „prisegami“ susiję skaitmeniniai dokumentai.

VISOS NT SAVININKAMS IR VYSTYTOJAMS REIKIAMOS PASLAUGOS

Jau tris dešimtmečius Lietuvoje sėkmingai veikianti CAD ir BIM profesionalų komanda UAB „AGA CAD“ klientams teikia platų paslaugų spektrą. Įmonė diegia BIM procesus, kuria projektuotojų darbo efektyvumą didinančią BIM programinę įrangą, moko efektyviai išnaudoti projektavimo programinės įrangos galimybes. Taip pat „AGACAD“ teikia skaitmeninės inventorizacijos paslaugas, kuria esamų statinių skaitmeninius 3D modelius iš 2D brėžinių ar 3D skenavimo duomenų.

3D skenavimo paslaugos rezultatas | AGACADPastaroji paslauga – realių objektų 3D skenavimas ir modeliavimas – Lietuvoje vis labiau populiarėja, nes ji didina NT valdymo efektyvumą. 3D skenavimo rezultatai leidžia NT savininkams ir valdytojams visiškai kontroliuoti bei efektyviai išnaudoti pastatų ūkį.

Skenuoti galima įvairios paskirties objektus. Gamyklos ir pramonės įrenginiai, įvairios paskirties pastatai, urbanistiniai kompleksai ar architektūrinis paveldas – visus šiuos objektus ir dar daugiau galima skaitmeninti pasitelkiant nuskenuotus bei tiksliai apdorotus duomenis. „AGACAD“ 3D skenavimo ir modeliavimo paslaugą vykdo palaipsniui – atsižvelgiant į konkrečius kliento poreikius, statinio skaitmeninė inventorizacija apima 6 etapus.

1 etapas. 3D lazerinis skenavimas tiksliam NT aprašymui

3D lazerinis skenavimas leidžia greitai užfiksuoti ir parodyti dabartinę statinio būklę. Renovacijos laukiančiame pastate, istoriniame objekte, gamykloje ar uosto teritorijoje, naudojant nedidelį, tačiau labai patikimą skenerį, tikslūs 3D nuskaitymai gali būti atliekami bet kur ir bet kokio sudėtingumo statiniams. Lazeris per minutę užfiksuoja daugiau nei milijoną taškų, todėl viskas išmatuojama labai tiksliai. Be to, dar gaunamos panoraminės nuotraukos.

„AGACAD“ specialistai naudoja pažangiausią rinkoje profesionalią 3D skenavimo įrangą (stacionarius didelio tikslumo skenerius bei dronus), suteikiančią didelį skenuojamų objektų matavimų taškų tikslumą ir darbo greitį. Norint pasiekti aukštą skenuotų duomenų kokybę, vienoje patalpoje turi būti mažiausiai du skenavimo taškai. Vidutinė skenavimo iš tokio taško trukmė – apie 5 min. Tačiau jei objekto patalpose yra daug įrangos ar kitų skenuoti trukdančių dalykų (pvz., staklės, stelažai ir kiti įrenginiai, šiluminiai mazgai, katilinės ar didelis žmonių judėjimas), skenavimo pozicijų skaičius gali būti didesnis ir duomenų nuskaitymo trukmė ilgesnė.

2 etapas. 3D taškų debesų duomenų apdorojimas

Antrame etape sutvarkomi skenavimo duomenys. Pagrindinis 3D skenavimo rezultatas yra taškų debesys (3D point cloud), aprašantys kiekvieno taško X, Y, Z vietą, intensyvumą ir (arba) spalvų duomenis (RGB reikšmę). Dėl didelio matuojamų taškų tankio ir spalvų duomenų, susietų su kiekvienu tašku, taškų debesys dažnai primena didelės raiškos 3D nuotraukas.

3D skenavimo taškų debesų duomenų apdorojimas | AGACAD

Praktika rodo, kad dėl įvairių aplinkybių ir triukšmų ne visi taškų debesyse esantys taškai yra informatyvūs. Todėl reikia išskirti ir naudoti tik charakteringiausius taškus. Išvalius įvairias „šiukšles“, kurios neteikia jokios informacijos, pvz., atspindžius, praeinančius žmones ir pan., skenuotų duomenų kiekį galima sumažinti net iki 10 kartų (pvz., 340 kv. m dydžio administracinių patalpų duomenų registravimas ir tvarkymas užtruko 4 val., duomenys nuo 60 GB sumažėjo iki 6,77 GB).

3 etapas. Statinio ir jo komponentų 3D modeliavimas

Kiekviename pažymėtame skenavimo taške (pozicijoje) sukurti taškų debesys vėliau sujungiami į vieną taškų debesį. Jie tampa pagrindu perkeliant faktinius objektus į virtualų 3D modelį, atvaizduojantį realų pastatą trimatėje erdvėje su visomis matomomis detalėmis. Priklausomai nuo objekto dydžio ir sudėtingumo, 3D modelio kūrimas gali užtrukti nuo vienos iki kelių ar net keliolikos darbo dienų. Pvz., 4337 kv. m dydžio gamyklos 3D modelį su visomis statybinėmis konstrukcijomis, inžinerinėmis sistemomis bei gamybine įranga „AGACAD“ paruošė per tris darbo dienas.

Lazeriniu skeneriu nuskenuoto statinio vaizdas |AGACAD Nuskenuoto statinio 3D modeliavimas |AGACAD

4 etapas. 3D inventorizacija / modelio paruošimas NT valdymui ir priežiūrai

Priklausomai nuo kliento poreikių, 3D inventorizacijai gali būti keliami skirtingi uždaviniai: statinio ar vidaus įrangos techninė priežiūra, greitas gedimų nustatymas ir sutvarkymas, patalpų rezervacijos funkcionalumas, tam tikrų darbų planavimas ir organizavimas, statinio techninės priežiūros el. žurnalo pildymas, statinio 3D archyvo paruošimas ir pan. Gamyklos 3D modelyje prie staklių „prikabinus“ visą metodinę medžiagą ir naudojimo instrukcijas, 3D modelį galima panaudoti net naujo personalo mokymams.

Visų inventorizacinių duomenų surinkimo ir suvedimo į statinio informacinį modelį trukmė priklauso nuo pastato dydžio ir jame esančios įrangos. Pvz., 4337 kv. m dydžio gamyklos inventorizacijai prireikė keturių darbo dienų.

5 etapas. Bendros duomenų mainų aplinkos paruošimas

Statinio informacijai valdyti „AGACAD“ sukūrė bendrąją duomenų aplinką (angl. Common Data Environment, CDE) – „BIMAXON“, užtikrinančią sklandžius duomenų mainus tarp žmonių, programinės įrangos ir įrenginių.

„BIMAXON“ sujungia statinio 3D modelį su NT naudojimo duomenimis, kad, turėdami tikslią, išsamią, sąveikos principais veikiančią duomenų bazę, galėtumėte užsitikrinti pastato valdymo kontrolę. Prie „BIMAXON“ aplinkos nuotoliniu būdu gali lengvai prisijungti visi statinio naudotojai: NT savininkai, valdytojai, naudotojai, tiekėjai bei techninės priežiūros atstovai.

„BIMAXON“ duomenų mainų aplinka pasižymi šiomis ypatybėmis:

   • laisvai prieinama – darbuotojai gali gauti rūpimą informaciją, o jums nereikia investuoti į sudėtingas programines įrangas,
   • lengvas sistemos valdymas – vartotojui paprasta surasti visą reikiamą informaciją,
   • lankstumas ir laisvė – galite bet kuriuo metu išsifiltruoti ar papildyti reikalingą informaciją,
   • paprasta integracija su kitomis informacinio ryšio technologijų (IRT) sistemomis.

Kiekvienas į duomenų bazę įtrauktas elementas tampa unikalus – jam suteikiamas QR arba BAR kodas, kuriuo pažymimas atitinkamas elementas. Nuskenavus tą kodą mobiliuoju įrenginiu, galima greitai pasiekti visą informaciją apie konkretų elementą ar nustatyti jo buvimo vietą pastate ir sąsajas su kitomis inžinerinėmis sistemomis. Tai ypač pagreitina gedimų ir kitų incidentų šalinimą bei palengvina techninės priežiūros planavimą ir darbus.

6 etapas. Integracija su kitomis IRT sistemoms

Virtualios realybės akiniai NT projektų apžiūrai | AGACADUžsakovui pageidaujant, „AGACAD“ atlieka tiesioginę duomenų centro integraciją su kitomis informacinio ryšio technologijų (IRT) sistemomis, pvz., su NT valdymo sprendimais ar įranga, leidžiančia pasivaikščioti po objektą virtualioje erdvėje.


Jei turite klausimų ar norite užsakyti NT skaitmeninio inventorizavimo paslaugą, susisiekite su mumis el. paštu info@aga-cad.lt arba tel. +370 5 23 98 111.


KODĖL VERTA BENDRADARBIAUTI SU „AGACAD“?

Per 30 veiklos metų įvairiose šalyse „AGACAD“ sukaupė solidžią patirtį, tad gali tinkamai įvertinti visų statybos proceso dalyvių poreikius ir lūkesčius. Bendrovės specialistai – kvalifikuoti inžinieriai, programuotojai, BIM procesų ekspertai – padeda įdiegti BIM procesus, moko ir pataria, kaip patobulinti projektavimo ir NT valdymo eigą.

„AGACAD“ turi patirties atliekant skirtingų objektų skaitmeninę inventorizaciją, o ilgametė 3D modeliavimo patirtis padės sukurti visus jūsų poreikius atitinkančius BIM modelius ir optimalią projekto duomenų mainų aplinką.


SKAITMENINĖS INVENTORIZACIJOS NAUDA >>

Ačiū.

Jūsų užklausa

Mane domina:

Ar sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, renginius, produktus, paslaugas bei akcijas? *
  Taip
  Ne

* - Privalomi laukeliai

Ačiū.
Knygos atsisiuntimas prasidės kelių sekundžių bėgyje.

Knygos parsisiuntimas

* - Privalomi laukeliai

Dėmesio! Spausdami ATSISIŲSTI sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, įmonės paslaugas, renginius, produktų atnaujinimus ir akcijas (naujienlaiškio galima bet kada atsisakyti). Įprastai naujienlaiškį siunčiame 1-2 kartus per mėnesį.

Ačiū.

Prenumerata

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. | Privatumo politika X