KURKIME BIM KARTU
Koja kojon su BIM startuoliais ir profesionalais,
pagal Jūsų verslo poreikius ir finansines galimybes.
September 16, 2016 by Ina Kisielytė, pardavimų vadovė

Nuo 2016 m. rugpjūčio 1 dienos kompanija „Autodesk“ pakeitė jos produktų įsigijimo tvarką – nuo šios datos visi „Autodesk produktai gali būti tik prenumeruojami, t. y. nuomojami. Tai reiškia, kad „Autodesk“ daugiau nebeparduoda nuolatinių konkrečios programinės įrangos licencijų ir pradėjo pardavinėti savo produktus per paslaugas debesyse.

Jei jums įdomu, kodėl kompanija „Autodesk“ perėjo prie šio pardavimo būdo, ji pateikia štai tokį paaiškinimą:

įmonė perėjo prie prenumeratos licencijavimo, nes šis pardavimo būdas padeda jos klientams suteikti geresnį aptarnavimą ir užtikrinti, kad klientai visada turės pačią naujausią ir jiems tinkamiausią programinę įrangą.

Jei dar nežinote, ko tikėtis iš naujos licencijavimo tvarkos, pristatome jums esminius dalykus apie „Autodesk“ licencijavimo pokyčius.

Kas pasikeitė?

Kaip jau ne kartą informavome, 2016 m. liepos 31 d. „Autodesk“ baigė ir atskirų projektavimo programų, ir jų komplektų nuolatinių licencijų pardavimus. Tai reiškia, kad daugiau nebebus ir palaikymo planų pardavimų.

Nuo rugpjūčio 1 d. „Autodesk“ pakeitė ankstesnius projektavimo komplektus į industrijos rinkinius, kurie suteikia projektuotojams daugiau vertės, paprastumo ir lankstumo jais naudojantis. Perėjimas nuo komplektų prie kolekcijų atliktas atsižvelgiant į statybos ir dizaino pramonės poreikius. Šiuo metu rinkai pristatomi 3 optimaliai suformuoti rinkiniai:

   • programinės įrangos rinkinys architektūrai, inžinerijai ir statybai (angl. Architecture, Engineering & Construction Collection),
   • produktų dizaino programinės įrangos komplektas (angl. Product Design Collection),
   • medijų ir pramogų komplektas (angl. Media & Entertainment Collection).

Tačiau šis pokytis neturi įtakos esamų nuolatinių licencijų turėtojams ir leidžia klientams toliau jomis naudotis pagal turimą nuolatinės licencijos sutartį. Nuolatinių licencijų turėtojai ir toliau galės pratęsti palaikymo planus ir naudotis visais jų teikiamais privalumais.


Nuolatinės licencijos vs Prenumeruojamos (nuomojamos) licencijos

Ne tik kompanija „Autodesk“, bet ir kitos įmonės, pavyzdžiui, „Adobe“, yra pakeitusios savo produktų licencijavimo modelius, siekiant patenkinti naujus klientų poreikius. Tad koks gi skirtumas tarp nuolatinės ir prenumeruojamos licencijos? Žemiau trumpai pristatome, kaip kiekviena iš jų veikia:

Nuolatinės licencijos:

- vienkartinis didelės sumos mokėjimas,

- galiojimas neterminuotas,

- teisė naudoti tik vieną konkrečią programą,

- metinis palaikymas ir atnaujinimai neįskaičiuoti į licencijos mokestį, t. y. jie kainuoja papildomai.

Įprastai tai vienos darbo vietos licencija, o tai reiškia, kad šiuo būdu įsigyta programinė įranga privalo būti įdiegta ir naudojama tik viename konkrečiame kompiuteryje.

Prenumeruojama (nuomojama) licencija:

- kasmetinis pasikartojantis žymiai mažesnės sumos mokėjimas,

- galiojimas terminuotas (3, 6, ar įprastai 12 mėnesių). Kai terminas baigiasi, jį vėl galima pratęsti,

- ši licencija apima programos naudojimą, atnaujinimus ir techninį palaikymą, t. y. visas klientui reikalingas paslaugas.

Vieno naudotojo licencija susieta su vieno vartotojo sąskaita ir, kaip ir tinklinės licencijos, gali būti naudojama iš bet kurio kompiuterio, kuriame įdiegta programinė įranga.

Kokia prenumeruojamų licencijų nauda?

Kompanijos „Autodesk“ atstovai tikina, kad naujasis licencijavimo modelis yra daug lankstesnis ir siūlo klientui žymiai mažesnes kainas brangioms programoms įsigyti.

3 pagrindiniai privalumai – šis licencijavimo būdas reikalauja mažesnių pradinių išlaidų, suteikia lankstumo ir galimybę planuoti išlaidas.

Mažesnės išankstinės išlaidos - jūs perkate licenciją už mažesnę kainą, be to, ji vertingesnė nei nuolatinė licencija dėl nuolatinių atnaujinimų, kurie įskaičiuoti į terminuotos licencijos mokestį.

Lankstumas - jei jums nebereikia tam tikro skaičiaus prenumeruojamų licencijų, pasibaigus nuomos terminui jų paprasta atsisakyti ir nebepratęsti tų licencijų atnaujinimo.

Kas sudaro naujuosius „Autodesk“ rinkinius?

Naujieji „Autodesk“ rinkiniai suteikia dizaino specialistams platų spektrą sąveikaujančios CAD ir BIM programinės įrangos, kad būtų galima efektyviai dirbti visuose projektavimo ir statybos etapuose. Rinkinių naudotojai turi prieigą prie visų kolekcijos programų, todėl konkrečiu momentu gali pasirinkti reikalingiausius darbui įrankius.

Naujausiuose „Autodesk“ rinkiniuose yra šios programos:

   • AutoCAD
   • AutoCAD Architecture
   • AutoCAD Civil 3D
   • AutoCAD Electrical
   • AutoCAD Map 3D
   • AutoCAD MEP
   • AutoCAD P&ID
   • AutoCAD Plant 3D
   • AutoCAD Raster Design
   • AutoCAD Utility Design
   • AutoCAD 360
   • FormIt 360 Pro
   • Infraworks 360
   • Insight 360
   • Navisworks Manage
   • Recap 360 Pro
   • Revit
   • Structural Analysis for Revit
   • Vehicle Tracking
   • 3ds Max

Kaip prisitaikyti prie naujosios licencijavimo tvarkos?

Kompanija „Autodesk“ rekomenduoja bendradarbiauti su jos atstovais, t. y. programų pardavėjais, kurie jums gali padėti aiškiau suprasti dabartinę licencijavimo tvarką. Tad jei jums kyla klausimų, kviečiame kreiptis į mus tel. 8 5 2398111 arba el. paštu info@aga-cad.lt.

Mes jums suteiksime daugiau informacijos apie terminuoto licencijavimo naudą bei kokius žingsnius reikėtų atlikti siekiant sklandžiai pereiti nuo nuolatinių licencijų naudojimo prie terminuotų licencijų nuomos.

Ačiū.

Jūsų užklausa

Mane domina:

Ar sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, renginius, produktus, paslaugas bei akcijas? *
  Taip
  Ne

* - Privalomi laukeliai

Ačiū.
Knygos atsisiuntimas prasidės kelių sekundžių bėgyje.

Knygos parsisiuntimas

* - Privalomi laukeliai

Dėmesio! Spausdami ATSISIŲSTI sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, įmonės paslaugas, renginius, produktų atnaujinimus ir akcijas (naujienlaiškio galima bet kada atsisakyti). Įprastai naujienlaiškį siunčiame 1-2 kartus per mėnesį.

Ačiū.

Prenumerata

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. | Privatumo politika X