November 16, 2009 by Paulius Zlotinas, PĮ konsultantas
Keli lengvai valdomi linijų tipai, kuriuos verta žinoti kiekvienam „AutoCAD” naudotojui:
LTSCALE (labai paprastas linijos mastelio nustatymas); CELTSCALE (panašus į LTSCALE, tik taikomas kiekvienam sekančiam elementui atskirai); PSLTSCALE ir PLINEGEN arba “linijos generavimas”.

Keli lengvai valdomi linijų tipai, kuriuos verta žinoti kiekvienam „AutoCAD” naudotojui:

LTSCALE – labai paprastas linijos mastelio nustatymas. Jei LTSCALE parametruose nustatytas vienetas <1> , linija atvaizduojama taip kaip aprašyta *LIN faile, jei <0.5> - visi sudaromieji linijos elementai yra perpus mažesni. Ir atvirkščiai - parametras <2> dvigubai didina visus elementus.

CELTSCALE – panašus į LTSCALE, nes kintamasis atlieka tą pačią funkciją, tik yra taikomas kiekvienam sekančiam elementui atskirai. T.y. LTSCALE pakeičia visų turimų linijų mastelį, tuo tarpu CELTSCALE - tik po nustatymų pakeitimo naujai braižomos linijos.

PSLTSCALE - kintamasis nurodo, ar linijos mastelis yra priklausomas nuo spausdinimo lapo (viewport) nustatyto mastelio. Jei PSLTSCALE nustatyta reikšmė <0>, tai masteliai yra susieti, jei PSLTSCALE <1> linijos bus visada atvaizduojamos vienodai ir modelio, ir popieriaus erdvėje.

PLINEGEN arba “linijos generavimas” - pagal nutylėjimą ši reikšmė yra <0>. Tai reiškia, kad tuo atveju, jei polilinijos atkarpa yra per trumpa kad atvaizduoti užduotą linijos tipą, programa ją vaizduos kaip vientisą sklandžią liniją. Šį kintamąjį pakeitus į <1> linijos tipas bus generuojamas ne tarp atskirų linijos taškų (verteksų), o per visą linijos ilgį.

Tai tiek apie linijų braižymą šį kartą. Sėkmės!

Ačiū.

Jūsų užklausa

Mane domina:

Ar sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, renginius, produktus, paslaugas bei akcijas? *
  Taip
  Ne

* - Privalomi laukeliai

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. | Privatumo politika X