KURKIME BIM KARTU
Koja kojon su BIM startuoliais ir profesionalais,
pagal Jūsų verslo poreikius ir finansines galimybes.
April 22, 2009 by Inga Ibėnienė, žurnalistė
Žurnalo „Mediniai namai“ 2009-ųjų pavasario numeryje spausdinamas straipsnis „Pasyviųjų medinių namų, jų vidaus sistemų projektavimas“. Trumpa straipsnio apžvalga:
 
„Europos Sąjungoje jau rengiamas statybų įstatymų sąvadas, kuris įsigalios 2016 metais. Tuomet pasyviojo namo standartas taps bendras visose ES šalyse.
Pasyvusis namas - tai pastatas, kurio energijos sąnaudos šildymui ir vėdinimui per metus negali viršyti 15 kWh vienam kvadratiniam metrui (tai atitinka apie 1,5 kub. m dujų). Esminiai reikalavimai – pastato sandarumas, didelė šiluminė varža ir rekuperacinė vėdinimo sistema.
 

Žurnalo „Mediniai namai“ 2009-ųjų pavasario numeryje spausdinamas straipsnis „Pasyviųjų medinių namų, jų vidaus sistemų projektavimas“. Trumpa straipsnio apžvalga: 

„Siekiant sumažinti energetinių resursų naudojimą, vis populiaresniais tampa pasyvieji namai. Europos Sąjungoje jau rengiamas statybų įstatymų sąvadas, kuris įsigalios 2016 metais. Tuomet pasyviojo namo standartas taps bendras visose ES šalyse. 

Pasyvusis namas - tai pastatas, kurio energijos sąnaudos šildymui ir vėdinimui per metus negali viršyti 15 kWh vienam kvadratiniam metrui (tai atitinka apie 1,5 kub. m dujų). Esminiai reikalavimai – pastato sandarumas, didelė šiluminė varža ir rekuperacinė vėdinimo sistema.

Architektams, projektuojantiems tarptautinius standartus atitinkantį pasyvųjį namą, itin naudinga dirbti kompiuterine programa MagiCAD Comfort&Energy. Ši programa leidžia greitai ir tiksliai imituoti energijos poreikius ir aplinkos komforto sąlygas pastato viduje. MagiCAD Room – dar viena iš MagiCAD sistemos programų, skirta pastato ir jo patalpų trimačiam modeliui sudaryti ir šilumos nuostoliams įvertinti.

Pasyvioji šildymo sistema pritaikoma tik šilumai itin nelaidžiuose pastatuose. Mediniai namai kaip tik ir atitinka šią kategoriją. Tačiau jų projektavimas – specifinė sritis, kadangi atliekant projektą reikia įvertinti ne tik medienos technines charakteristikas, bet ir daugybę įvairių jungčių ir detalių. Sandariems mediniams namams projektuoti labiausiai tinka kompiuterinių programų paketas SEMA.

Straipsnyje aptarti projektavimo įrankiai puikiai tinka mediniams pasyviesiems namams, jų vidaus inžinerinėms sistemoms projektuoti. Jais sukurtą projektą galima įgyvendinti mažiausiomis sąnaudomis.“

   Atsisiųsti straipsnį (pdf - 746 Kb)

Ačiū.

Jūsų užklausa

Mane domina:

Ar sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, renginius, produktus, paslaugas bei akcijas? *
  Taip
  Ne

* - Privalomi laukeliai

Ačiū.
Knygos atsisiuntimas prasidės kelių sekundžių bėgyje.

Knygos parsisiuntimas

* - Privalomi laukeliai

Dėmesio! Spausdami ATSISIŲSTI sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, įmonės paslaugas, renginius, produktų atnaujinimus ir akcijas (naujienlaiškio galima bet kada atsisakyti). Įprastai naujienlaiškį siunčiame 1-2 kartus per mėnesį.

Ačiū.

Prenumerata

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. | Privatumo politika X