KURKIME BIM KARTU
Koja kojon su BIM startuoliais ir profesionalais,
pagal Jūsų verslo poreikius ir finansines galimybes.
September 30, 2021 by AGA CAD, UAB

Skaitmeninė inventorizacija, modulinė statyba, statybų efektyvumo didinimas ir didžiųjų rangos įmonių orientacija į gyvenamųjų namų statybą – tai pastaraisiais metais išryškėjusios statybų sektoriaus tendencijos (jas pristatėme ankstesnėse šio straipsnio dalyse). Tačiau tai dar ne viskas. Skaitmenizacija statybų sektoriuje turėjo tiesioginės įtakos dar vienai ryškiai šių dienų tendencijai – statybos duomenų klasifikavimui.

Vis didėjantis projektų įgyvendinimo greitis, sudėtingumas ir efektyvumo didinimo poreikis reikalauja tikslaus darbo su projektų duomenimis. Jų klasifikavimas – tiesiausias kelias į sklandžius duomenų mainus.

5-a tendencija: Statybos duomenų klasifikavimas

Informacijos valdymas tampa itin svarbus. Prognozuojama, kad pastatų valdymo ir priežiūros IT sistema – 7D (BIM NT valdyti) – jau netrukus taps savaime suprantamu rinkos standartu.

Standartizuota, gerai struktūrizuota informacija yra efektyvumo statybos pramonėje garantas. Siekiant užtikrinti sklandžius informacijos mainus, visi elementai rūšiuojami ir žymimi taikant tarptautiniuose standartuose aiškiai apibrėžtas taisykles. Klasifikavimas užtikrina, kad visi BIM proceso dalyviai vienodai interpretuos projekto duomenis, o vėliau juos bus paprasta valdyti.

Tačiau norėdami klasifikuoti statybos duomenis projektų dalyviai gali susidurti su iššūkiu – klasifikavimo sistemų yra ne viena, jos grindžiamos šalies ar regiono kultūrinėmis, technologinėmis ar teisinėmis ypatybėmis. Tad pasirinkti tinkamiausią ir atsiminti kiekvienos kodavimo sistemos principus gali būti sudėtinga. Čia į pagalbą ateina novatoriškų technologijų kūrėja „AGA CAD“. Įmonė sukūrė statinio informacijai valdyti skirtą bendrąją duomenų aplinką „BIMAXON“, kuri kaupia statybos elementų klasifikavimo standartų lenteles ir užtikrina sklandžius duomenų mainus tarp programinės įrangos, žmonių ir įrenginių. Ši 7D sistema sujungia statinio 3D modelį su NT naudojimo duomenimis ir užtikrina turto valdymo kontrolę.

Prieigą prie BIM projektų klasifikavimo duomenų užtikrinantis debesų kompiuterijos sprendimas leidžia integruoti klasifikavimo duomenų bazę su skirtingomis programinėmis įrangomis. Įvertinusi „BIMAXON“ teikiamą naudą, šią sistemą įsigijo Kazachstano valstybė, kurioje statybų skaitmeninimas vykdomas valstybiniu lygmeniu.

Tinkamas partneris skaitmeninės transformacijos kelyje


Per 30 veiklos metų „AGA CAD“ sukaupė solidžią patirtį, tad gali tinkamai įvertinti visų statybos proceso dalyvių poreikius ir lū­kesčius. Bendrovės specialistai – kvalifikuoti inžinieriai, progra­muotojai, BIM ekspertai – padeda įdiegti BIM procesus, moko ir pataria, kaip patobulinti projekta­vimo ir NT valdymo eigą.

Įmonė vertinama kaip profesio­nalus partneris ir kviečiama bendradarbiauti įgyvendinant net sudėtingiausius projektus. „AGA CAD“ komanda prisidėjo prie Australijoje vykdomo 8,3 mlrd. dolerių vertės traukinių stočių statybų projekto „Sydney METRO“ vykdymo. Iš įdomesnių projektų Lietuvoje: aukščiausio BREAM įvertinimo sulaukęs PC ŽALI, Žalgirio klinikos rekonstrukcija, išskirtinės architektūros verslo centras „k29“.

„AGA CAD“ sukurtus efektyvaus darbo BIM sprendimus kasdien naudoja tūkstančiai „Revit“ naudotojų iš 130 pasaulio šalių: JAV, Kanados, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Australijos, Skandinavijos ir kt.Jei norite daugiau sužinoti apie bendrąją duomenų aplinką „BIMAXON“, „Autodesk Revit“ naudotojų darbą automatizuojančius įrankius „Tools4BIM“ ar efektyvumą didinančius darbo su BIM projektais metodus, susisiekite su mumis tel. 8 5 2398111 ar el. paštu info@agacad.lt.

Ačiū.

Jūsų užklausa

Mane domina:

Ar sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, renginius, produktus, paslaugas bei akcijas? *
  Taip
  Ne

* - Privalomi laukeliai

Ačiū.
Knygos atsisiuntimas prasidės kelių sekundžių bėgyje.

Knygos parsisiuntimas

* - Privalomi laukeliai

Dėmesio! Spausdami ATSISIŲSTI sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, įmonės paslaugas, renginius, produktų atnaujinimus ir akcijas (naujienlaiškio galima bet kada atsisakyti). Įprastai naujienlaiškį siunčiame 1-2 kartus per mėnesį.

Ačiū.

Prenumerata

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. | Privatumo politika X