KURKIME BIM KARTU
Koja kojon su BIM startuoliais ir profesionalais,
pagal Jūsų verslo poreikius ir finansines galimybes.

Projektuojant stogus bet kokia programine įranga, taip pat ir su „Autodesk Revit“, gali kilti sunkumų, ypač tiems projektuotojams, kurie tik paviršutiniškai susipažinę su naudojamos programos įrankiais. Norėdami sukurti tinkamą stogą naujam ar renovuojamam pastatui, turime atsižvelgti į tam tikras bendrąsias savybes: stogo geometriją, dydį, dizaino ypatumus. Tačiau visa tai perteikti 3D aplinkoje gana sudėtinga.

Kad šis procesas būtų sklandus, rekomenduojama naudoti šiuos BIM programinės įrangos „Autodesk Revit“ įrankius:
- „Roof by Footprint“ (Stogas pagal perimetrą) stogams, kurių skerspjūvis nesudėtingas, ir
- „Roof by Extrusion“ (Stogas pagal profilio išstūmimą) sudėtingesnės geometrijos stogams.
Stogai taip pat gali būti kuriami naudojant tūrius su funkcija „Roof by Face“ (Stogas pagal plokštumą). Šis būdas leidžia naudotojui kurti įvairesnius stogo tipus ir geometriją.

Kalbant apie nestandartinius stogus, tradiciškai naudojami įrankiai „In-Place Mass“ (Vietoje kuriamas tūris), „Mass Family“ (Tūrio šeima) arba „Adaptive Component Family“ (Adaptyvus komponentas). Šiame straipsnyje apžvelgsime dažniau pasitaikančius stogų tipus, naudojamus mažesniuose gyvenamosios, komercinės ir industrinės paskirties projektuose.Tam, kad sukurtumėte paprastą šlaitinį stogą, sekite šiais žingsniais:

  1. turėkite paruošę pastato perimetro sienas ir lygius;
  2. „Architecture“ skirtuke pasirinkite „Roof“ > „Roof by Footprint“ įrankį ir norimą stogo kompoziciją;
  3. pasirinkite reikiamą aukštą, kuris nurodys apatinės stogo plokštumos lygį;
  4. naudokite „Pick Walls“ įrankį ir nuveskite kursorių ties viena iš perimetro sienų, tuomet spauskite „Tab“ klaviatūroje ir pasirinkite visas perimetro sienas;
  5. nustatykite stogo parametrus, tokius kaip karnizo / pakraigės plotis, t. y. stogo išsikišimas iš už sienų perimetro (Overhang), šlaitų nuolydis, stogo kraštinės (gegnių) pjovimo kampas, aukštis nuo lygmens;
  6. užbaikite stogo modeliavimą išeidami iš stogo redaktoriaus.

1. Pasirinkite perimetro sienas.

2. Kiekviena stogo perimetro kraštinė gali būti koreguojama atskirai.

3. Šlaitų nuolydis, reguliuojamas griebtuvais.

4. Šlaitų nuolydis, reguliuojamas parametrais.


5. Gali būti pridėti papildomi projekto komponentai.

Jei reikia sukurti kitokį šlaitinį stogą, sekite aukščiau aptartais žingsniais ir pakoreguokite kelis žemiau nurodytus parametrus.


1. Stogo formą galima toliau koreguoti.

2. Nustatykite stogo perimetro išsikišimus ir
išjunkite šlaitų generavimą ties frontonais.

3. Sienos gali būti prijungtos prie stogo, atkartojant profilio liniją.


4. Pasirinkite vieną ar daugiau sienų ir
naudokite funkciją „Attach Top/Base“.


Sudėtingesnių stogų modeliavimas „Revit“ aplinkoje

Kitas pavyzdys parodys, kaip modeliuojami iš šlaito kyšantys langai, vienšlaičiai ar dvišlaičiai stogai ir frontonai. Šiuo atveju pasitelksime įrankį „Roof by Footprint“. Tam, kad gautumėte sudėtingesnes stogų formas, sekite žingsnius kaip pirmajame pavyzdyje ir pakeiskite kelis žemiau pateiktus parametrus.


1. Šlaitų nuolydis reguliuojamas griebtuvais.

2. Turėkite paruošę viso pastato sienas ir lygius.

3. Sukurkite stogą pagal perimetą, pasirinkdami išorines sienas.

4. Norėdami sukurti trikampio formos mansardinį langą, pridėkite po atskirą kraštinę atskirai kiekvienam stogelio šlaitui.

5. Pridėkite šlaito rodykles (slope arrows ) kiekvienai kraštinei, kad rodytų viena į kitą.

6. Naudokite šlaito rodykles (slope arrows )
iš piešimo (Draw) įrankių grupės.
7. Pašalinkite šlaitus ten, kur norite turėti galinę pastato sieną su frontonu (nuimkite varnelę nuo define slopes ).

8. Gegnės įpjovos tipą, šlaito laipsnį ir stogo suvaržymo ( Constraints) parametrus galima keisti pagal poreikį.

9. Pasirinkite sienas iš apačioje esančių lygių ir sujunkite su stogo geometrija (taip pat galite sukurti sienas palėpės lygyje ir sėkmingai jas sujungti su stogu).

10. Norint sukurti dvišlaitį mansardos langą – sukurkite stogą pagal perimetrą norimame lygyje: išjunkite šlaitą stogo kraštinei ties frontonu > sujunkite kampus > nubrėžkite naują kraštinę gale ir išjunkite šlaitą > sujunkite frontono sieną su stogu.

11. Naudokite funkciją „Sujungti / atjungti stogą“ (Join/unjoin roof) Geometrijos ( Geometry) sąrankoje / įrankių grupėje ir pasirinkite abu - pagrindinį stogą ir mansardos lango stogą. Tuomet sukurkite išpjovą mansardos langui pagrindiniame stoge. Pasirinkite stogo / sienos kraštines ir nukirpkite modelio linijų kampus.

12. Vienšlaičiams mansardos lango stogams kartokite jau aptartą procesą, tačiau šįkart nenaudokite šlaitų, vietoje to pridėkite šlaito rodyklę, kuri gali būti toliau apibūdinta nustatymuose.

13. Likusiems vienšlaičiams stogams kartokite jau aptartą procesą ir naudokite šlaitų rodykles arba pridėkite šaito parametrą vienai iš perimetro kraštinių. Sukurkite stogams išpjovas tokiu pat būdu, kaip prieš tai buvusiame pavyzdyje.

14. Norint sukurti ištisinį stogą (roof sweep), sukurkite stogą pagal perimetrą ir pašalinkite šlaitus visoms vidinėms perimetro kraštinėms. Šlaito kampas gali būti reguliuojamas vėliau.

Kaip „Revit“ aplinkoje modeliuoti pusiau valminius, valminius, taip pat nereguliarios geometrijos vienšlaičius ar dvišlaičius stogus ir kaip skirtingos geometrijos stogus sujungti, plačiau pristatysime kitoje šio straipsnio dalyje.

Jei norite sužinoti, kaip efektyviausiu būdu modeliuoti ne tik įvairius pastatų stogus, bet ir visus kitus statinio elementus „Autodesk Revit“ aplinkoje, taip pat kaip lengvai paruošti projekto darbo brėžinius, registruokitės į „Autodesk Revit“ mokymus architektams ar konstruktoriams (yra „Revit“ mokymo kursai ir inžinieriams), kuriuose per trumpiausią laiką išmoksite kurti BIM modelius naudodami „Revit“ programinę įrangą.AGACAD mokymo centre organizuojami mokymai klasėje ir ONLINE >>Turite klausimų dėl „Revit“ ar kitos programinės įrangos? Kreipkitės el. paštu info@agacad.lt arba tel. +370 5 23 98 111.

Ačiū.

Jūsų užklausa

Mane domina:

Ar sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, renginius, produktus, paslaugas bei akcijas? *
  Taip
  Ne

* - Privalomi laukeliai

Ačiū.
Knygos atsisiuntimas prasidės kelių sekundžių bėgyje.

Knygos parsisiuntimas

* - Privalomi laukeliai

Dėmesio! Spausdami ATSISIŲSTI sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, įmonės paslaugas, renginius, produktų atnaujinimus ir akcijas (naujienlaiškio galima bet kada atsisakyti). Įprastai naujienlaiškį siunčiame 1-2 kartus per mėnesį.

Ačiū.

Prenumerata

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. | Privatumo politika X