KURKIME BIM KARTU
Koja kojon su BIM startuoliais ir profesionalais,
pagal Jūsų verslo poreikius ir finansines galimybes.

Ši vėdinimo įrangos gamintojų lyderė Pabaltijyje, siekdama padidinti savo produktų pardavimus, pasirinko inovatyvų kelią - nusprendė susikurti savo Autodesk Revit papildinį, kuris leidžia įkelti modulinės konstrukcijos vėdinimo įrenginius į Revit programą vos keliais mygtuko paspaudimais ir taip turėti dinamišką elementų biblioteką, pritaikytą BIM programinei įrangai „Autodesk® Revit®“.

Su įmonės „AGA CAD“ pagalba sukurtas BIM sprendimas padėjo „Saldai“ greičiau bei lanksčiau reaguoti į klientų poreikius ir suteikė šiai kompanijai naują konkurencinį pranašumą.


Įmonės profilis

UAB „Salda“ yra Europoje veikianti dinamiška vėdinimo įrangos gamintoja. Platus įmonės gaminių asortimentas, skirtas pramonės, komerciniams ir gyvenamiesiems pastatams, eksportuojamas į 30 šalių.

Pagrindinė įmonės buveinė yra Šiauliuose, Lietuvoje, o Švedijos Vaxjo mieste įkurtas įmonės filialas.

Įmonės poreikiai

Kaip ir dauguma pažangių ŠVOK gamintojų, UAB „Salda“ turi savo gaminių pasirinkimui skirtą programinę įrangą „VentMasterV5“, kuri leidžia projektuotojams ir inžinieriams modeliuoti, analizuoti ir pasirinkti įrenginius, geriausiai atitinkančius jų poreikius. Klientai jau seniai teigiamai vertina šios programos galimybę eksportuoti produktų brėžinius į projektus, kuriamus su „Autodesk AutoCAD“ programine įranga.

Bet statybos pramonei vis labiau pereinant prie BIM, standartinių trijų projekcijų brėžinių nebepakako. Klientai pradėjo teirautis, kaip jie galėtų importuoti „Saldos“ produktų duomenis ir geometriją į BIM modelius, sukurtus programine įranga „Autodesk Revit“.

„Paskatinti projektuotojų susidomėjimo, pradėjome ieškoti būdų, kaip susieti mūsų naudojamą produktų paieškos programinę įrangą „VentMasterV5“ ir „Revit“ - Europoje plačiausiai naudojamą BIM platformą“, sako Vytautas Astrauskas, įmonės „Salda“ rinkodaros vadovas.

„Šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo įrangos gaminių rinkoje konkurencija yra didelė, todėl norint išlaikyti augimą reikia nuolat gerinti produktų ir paslaugų kokybę. Siekiame patenkinti besikeičiančius klientų poreikius net jei jie patys tų poreikių dar gerai nesuvokia,“ pridūrė jis.

Vadovybės tikslas buvo sukurti įrankį, kuris padėtų įtraukti „Saldos“ gaminamą įrangą į BIM modelius. Be to, skirtingai nuo kai kurių konkurentų, kurie reikalauja programinę įrangą pirkti, toks įrankis projektuotojams turėtų būti nemokamas.


Sprendimas

Įmonės „Salda“ atstovai kreipėsi į bendrovę „AGA CAD“, kurią žinojo kaip BIM programinės įrangos kūrimo ekspertę, dirbančią su klientais iš viso pasaulio. Pirmasis susitikimas padėjo išgryninti sunkią, bet įdomią užduotį.

„Norint savo gaminius įvesti į „Revit“ rinką, kompanija „Salda“ turėjo sukurti „Revit“ programai skirtą savo produkcijos parametrinių elementų biblioteką“, prisimena Jokūbas Vaišvila, įmonės „AGA CAD“ ŠVOK specialistas ir BIM programinės įrangos inžinierius. Problema buvo tame, kad „Salda“ gaminių asortimente yra nepaprastai daug produktų, tarp kurių daug nestandartinių, pritaikomų pagal individualius vartotojo poreikius: rekuperatoriai ir oro tiekimo kameros, ventiliatoriai, šilumos siurbliai, šildytuvai ir aušintuvai, valdikliai, ortakiai ir kt. „Buvo pasakyta, kad viską, t.y. tūkstančius gaminių, reikia sukurti kaip „Revit“ elementus. Laukė išties didelis darbas“, pažymi J. Vaišvila.

„AGA CAD“ sutiko sukurti „Revit“ papildinį, kuris galėtų automatiškai nuskaityti duomenis iš „Saldos“ modulinės vėdinimo įrenginių atrankos ir modeliavimo programinės įrangos „VentMasterV5“, ir iš šių duomenų automatiškai sukurtų bei importuotų „Revit“ elementus (šeimas) į projektą. Kiekvienam elementui turi būti priskirtos tam tikros importuojamų agregatų savybės (pagal aptartą savybių sąrašą): agregato duomenys ir sekcijos informacija, ortakių matmenys ir pajungimo koordinatės, kaloriferių pajungimo taškai, šiluminiai, elektros, skleidžiamo garso parametrai ir pan.

Glaudžiai bendradarbiaudama su UAB „Salda“ komandos nariais, įmonė „AGA CAD“ suprogramavo naują „Salda VentMasterV5 Revit“ papildinį ( Salda VentMasterV5 Revit Add-in ), kuris visiškai atitinka šiuos reikalavimus ir gali automatiškai sukurti „Revit“ šeimas aukštu detalumo lygiu LOD300 (LOD – Level Of Detailing).

Be to, šis papildinys turi tiesioginį grįžtamąjį ryšį su motinine programine įranga. Tad jei programoje „VentMasterV5“ yra atliekami tam tikri pakeitimai, „Revit“ įskiepis geba automatiškai atnaujinti atitinkamus ŠVOK elemento parametrus ir geometriją „Revit“ modelyje.

Rezultatai

„AGA CAD“ sukurta programinė įranga leidžia „Saldos“ klientams - vėdinimo sistemų projektuotojams - greičiau, išmaniau ir lanksčiau projektuoti vėdinimo sistemas bei atlikti jų korekcijas BIM projektuose. Projektuotojai gali visą savo dėmesį sutelkti į gerų projekto sprendinių paieškas, nes duomenų įvedimo ir redagavimo darbai atliekami automatiškai.

„Puiku būti pagrindinių konkurentų priešakyje,“ sako „Saldos“ atstovas V. Astrauskas, pažymėdamas, kad daugelis ŠVOK produkcijos gamintojų vis dar suteikia galimybę eksportuoti tik DXF failus – t. y. 3D formato elementus į „AutoCAD“ programą. Ir net palyginus su tais, kurie jau siūlo BIM failų galimybes, „Salda“ dabar turi „geresnę ir patogesnę sąsają su „Revit“ - integruotas įrankis leidžia atlikti papildomų duomenų importą. Tokio tipo programinė įranga perneša visą elemento informaciją, palengvina bendradarbiavimą ir keitimąsi duomenimis tarp įvairių skirtingų projekto dalyvių.“

Naujasis „Revit“ papildinys leido įmonei „Salda“ įžengti į naujas aukštesnio ekonominio lygio rinkas, kuriose aktyviai naudojamos BIM technologijos. Ji taip pat sustiprino ryšius su esamais klientais.

„Mes investuojame į pažangių įrankių kūrimą siekdami didinti klientų pasitenkinimą. Naujasis BIM įrankis tikrai sumažins ne tik vėdinimo sistemų, bet ir viso pastato projektavimo darbo sąnaudas. Pavyzdžiui, juo naudojantis galima automatiškai perkelti elektros duomenis į projektą,“ sako V. Astrauskas. „Taigi, mūsų klientams papildinys sukuria pridėtinę vertę, o mums - konkurencinį pranašumą. Be to, visa tai klientai gauna nemokamai, ir tai jiems yra didelis privalumas. Daugelis kitų panašių įrankių pramonėje yra apmokestinti.“

Įmonė „Salda“ planuoja platinti „VentMasterV5“ papildinį labiausiai lankomose „Revit“ naudotojų svetainėse, tokiose kaip „Autodesk App Store“, seek.autodesk.com ir mepcontent.eu bei kitais BIM kanalais. Bendrovė taip pat planuoja toliau dirbti su „AGA CAD“ ir sukurti „Revit“ elementus, kurie atitiks dar aukštesnį detalumo lygį - LOD400.

„Šis projektas iliustruoja mūsų siekį skleisti BIM progresą,“ pažymi „AGA CAD“ vadovas Donatas Aksomitas.

„Stengiamės palaikyti klientus visuose BIM etapuose: padedame didinti projektavimo darbų našumą, užtikrinti tinkamą BIM proceso vykdymą, pasiekti geresnių veiklos rezultatų ir padidinti pelningumą.

Ir dar norėčiau pridurti, kad buvo malonu dirbti su „Saldos“ komanda – jie yra aukščiausio lygio vėdinimo sistemų ekspertai, kuriuos rekomenduoju kaip patikimus bendradarbiavimo partnerius.“

Norėdami sužinoti daugiau informacijos apie „AGA CAD“ paslaugas,
kreipkitės el. p. info@aga-cad.lt arba tel. 8 5 2398111.

Ačiū.

Jūsų užklausa

Mane domina:

Ar sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, renginius, produktus, paslaugas bei akcijas? *
  Taip
  Ne

* - Privalomi laukeliai

Ačiū.
Knygos atsisiuntimas prasidės kelių sekundžių bėgyje.

Knygos parsisiuntimas

* - Privalomi laukeliai

Dėmesio! Spausdami ATSISIŲSTI sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, įmonės paslaugas, renginius, produktų atnaujinimus ir akcijas (naujienlaiškio galima bet kada atsisakyti). Įprastai naujienlaiškį siunčiame 1-2 kartus per mėnesį.

Ačiū.

Prenumerata

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. | Privatumo politika X