Lietuvos rinkoje pasirodė naujas REVIT programų plėtinys „Pastatų energetinio naudingumo vertinimas“, skirtas architektams ir kitiems projektuotojams, kuriantiems energiją taupančius pastatus ar siekiantiems nustatyti projekto energetinį naudingumą ir galimus šilumos nuostolius. 
Ši programa dirba programų „Autodesk Revit“ aplinkoje.

Lietuvos rinkoje pasirodė naujas REVIT programų plėtinys Pastatų energetinio naudingumo vertinimas, skirtas architektams ir kitiems projektuotojams, kuriantiems energiją taupančius pastatus ar siekiantiems nustatyti projekto energetinį naudingumą ir galimus šilumos nuostolius.

Ši programa dirba programų „Autodesk Revit“ aplinkoje. Ji yra sukurta „Tool4Revit“ programos BID technologijos pagrindu remiantis Lietuvoje galiojančiais ISO standartais ir STR 2.01.09:2005 (Pastatų energinis naudingumas, energinio naudingumo sertifikavimas). Programą „Pastatų energetinio naudingumo vertinimas“ sukūrė ir išleido UAB „AGA CAD“ komanda.

Programos „Pastatų energetinio naudingumo vertinimas“ galimybės REVIT aplinkoje:

  1. Pastato atitvarų visuminės šiluminės varžos ir šilumos perdavimo koeficiento automatinis skaičiavimas;
  2. Lanksčios šiluminių charakteristikų pasirinkimo ir priskyrimo atitvaroms funkcijos;
  3. Šiluminių tiltelių šilumos perdavimo koeficientų pasirinkimas pagal įvairius reglamentuojamus metodus (automatiškai arba rankiniu būdu);
  4. Reglamentuojamos pastato energijos sąnaudų skaičiavimo funkcijos;
  5. Viso pastato šilumos nuostolių skaičiavimas: norminių, ataskaitinių ir skaičiuojamųjų šilumos nuostolių šildymo sezono laikotarpiu per atitvaras ir šiluminius tiltelius skaičiavimo funkcijos naudingo ploto kvadratiniam metrui ir bendrai visam pastatui;
  6. Galimybė įvertinti, kuriose pastato vietose patiriami didžiausi šiluminiai nuostoliai;
  7. Pastato patalpų bendro, naudingo ir gyvenamojo plotų skaičiavimo funkcijos;
  8. Itin plati duomenų bazė: joje pateikiama daugiau kaip 400 statybinių medžiagų ir gaminių su fizikinėmis norminėmis ir įvairių gamintojų (ISOVER, PAROC, ROCKWOOL, YTONG, WIENERBERGER, DURISOL ir kt.) pateiktomis skaičiuojamosiomis charakteristikomis;
  9. Pastato energetinis naudingumas įvertinamas pagal kvalifikacinį rodiklį ir pinigine išraiška;
  10. Programa generuoja visų skaičiavimų ataskaitas.

Programa leidžia nustatyti pastato ar jo dalies energinio naudingumo klasę: A (aukščiausia energetinio efektyvumo klasė), B, C, D, E, F arba G (žemiausia).

„Pastatų energetinio naudingumo vertinimo“ ir BID sąsajos bei nauda

Kaip minėta, pastatų energetinio naudingumo skaičiavimo programa yra sukurta „Tool4Revit“ programos BID technologijos pagrindu. Programinė įranga Building Information Detailing (BID) išplečia programų Revit Architecture, Revit Structure, Revit MEP  galimybes, suteikdama komplektą įrankių, skirtų pastato modeliui detalizuoti, BIM duomenims analizuoti bei pastato energetiniam naudingumui įvertinti. BID įrankius naudoti labai paprasta.

Vienas iš BID funkcionalumų – pastato modelio detalizavimas: programa leidžia įterpti objektus (baldus, šviestuvus, inžinerinę įrangą ir kt.) į iš anksto apibrėžtas modelio erdves, juos valdyti, skaičiuoti bei atnaujinti elementų specifikacijas. Į sugrupuotas ar išfiltruotas modelio erdves tuo pačiu metu galima įterpti skirtingus objektus. Pvz., galima automatiškai parinkti ir įterpti radiatorius į patalpas, atsižvelgiant į patalpoms šildyti reikalingas projektines šilumines galias.

Šimtų sugrupuotų ar surūšiuotų objektų parametrus (pvz., tipą, medžiagą, bet kokius geometrinius duomenis) itin paprasta pakeisti – tai atliekama vos vienu spustelėjimu.

Kitas BID funkcionalumas – BIM duomenų analizė: programa grupuoja ir nustato objektų kiekį skirtingose BIM duomenų medžio dalyse, taigi itin paprasta apskaičiuoti sienų, grindų ar lubų apdailos medžiagų, kitų modelio elementų kiekį. Analizės rezultatus galima eksportuoti į „Excel“ ir įtraukti į „Revit“ legendas. Įmanomos ir kitos analizės rezultatų pateikimo formos, galimi ryšiai su kitomis sistemomis (ERP, sąmatų sudarymo programomis ir kt.).

Naujausias BID funkcionalumas jau minėtas pastato energetiniam naudingumui įvertinimas. Juo naudojantis galima apskaičiuoti projektuojamo naujo ar renovuojamo pastato šilumos nuostolių sąnaudas ir investicijų, reikalingų pastato energetiniam efektyvumui padidinti, kainą. T.y. programa padeda įvertinti ir apskaičiuoti įvairių statybinių medžiagų ir gaminių panaudojimo efektyvumą. Be to, galima įvertinti viso pastato energetinį efektyvumą pagal naudojamus šildymo-vėdinimo įrenginius, reguliavimo ir vėdinimo būdus ir kt.

Naudojant „Pastatų energetinio naudingumo vertinimą“ projektuotojui nereikės pačiam atlikti jokių energetinio naudingumo skaičiavimų – programa skaičiavimus atlieka ir jų ataskaitas generuoja automatiškai.

SVARBU !

Visiems, įsigijusiems programą BID, kurioje įtrauktas ir REVIT programų plėtinys „Pastatų energetinio naudingumo vertinimas“ - 4 akad. val. nemokami mokymo kursai naudotis šia programine įranga.

Ačiū.

Jūsų užklausa

Mane domina:

Ar sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, renginius, produktus, paslaugas bei akcijas? *
  Taip
  Ne

* - Privalomi laukeliai

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. | Privatumo politika X