KURKIME BIM KARTU
Koja kojon su BIM startuoliais ir profesionalais,
pagal Jūsų verslo poreikius ir finansines galimybes.

Vienas iš raktų į efektyvų darbą su „AutoCAD“ - švarus ir tvarkingas brėžinys. Toks brėžinys yra mažesnis, su juo lengviau dirbti ir rečiau kyla problemų dalijantis failais, dirbant nuotoliniu būdu ar bendradarbiaujant su kitais projekto dalyviais.

Apžvelgsime 3 paprastas ir būtinas žinoti komandas, kurios padės jums greitai sumažinti brėžinio failus. Šios komandos naudingos, kai reikia greitai išvalyti netvarkingus ar klaidų turinčius „AutoCAD“ brėžinius, ir gali ženkliai sumažinti išpūsto .dwg failo dydį.

1. PURGE komanda

Įprastai geriausiai žinoma ir dažniausiai naudojama komanda PURGE (Išvalyti). Ji taikoma, kai reikia greitai išvalyti perpildytą ar netvarkingą brėžinį. Komanda „Purge“ leidžia pasirinkti ir pašalinti brėžinyje nenaudojamus objektus, sluoksnius, blokus, stilius ir dar daugiau, paliekant švaresnį ir paprastai mažesnį brėžinio failą.

„Purge“ dialogo lange galite matyti, kuriuos objektus, blokus ir kt. galima išvalyti. Taip pat yra dar kelios parinktys, įskaitant susijusių elementų ar automatinį anksčiau ištrintų objektų likučių (orphaned data) išvalymą.

Elementus galima išvalyti pavieniui, dešiniuoju pelės mygtuku spustelėjus objektą sąraše ir pasirinkus valymo mygtuką „Purge“. Norėdami brėžinį išvalyti greitai, tiesiog pasirinkite „Purge All“ (Išvalyti viską), kad vienu paspaudimu pašalintumėte visus elementus, kuriuos galima išvalyti.

2. OVERKILL komanda

Kita funkcija, padedanti užtikrinti švarų brėžinį – komanda OVERKILL (Pašalinti). Ši funkcija mažiau žinoma ir naudojama rečiau, nors ji tikrai gali padėti tvarkyti duomenimis perpildytą ir netvarkingą brėžinį. „Overkill“ pašalina kelis pasikartojančius ar sutampančius / persidengiančius objektus (linijas, lankus ir eilutes) ir apjungia tuos, kurie iš dalies sutampa.

Pasirinkus objektus, kuriuos reikia išvalyti, naudojant komandą „Overkill“ atsiras dialogo langas. Jei norite tvarkyti visą brėžinį, naudokite komandą ALL, kad pasirinktumėte viską, kas brėžinyje yra (didesniuose failuose šis tvarkymo būdas gali vykti lėčiau).

Dialogo lange galima filtruoti, kurie pasikartojantys objektai bus ištrinti, ir pasirinkti kriterijus, pagal kuriuos jie bus atrinkti. Atlikę pasirinkimus, spauskite „OK“ komandai užbaigti. Šiuo būdu iš brėžinio pašalinus pasikartojančius objektus, galima greitai išvalyti ir sumažinti failo dydį.

3. AUDIT komanda

Kitas naudingas „AutoCAD“ brėžinių valymo įrankis – gana gerai žinoma komanda AUDIT (Atlikti auditą). Ji praverčia, kai reikia išvalyti ir tvarkyti failus, nes automatiškai patikrina brėžinį, surasdama ir ištaisydama jame esančias klaidas.

Jei prieš paleidžiant „Audit“ komandą, AUDITCTL kintamajam parinkta reikšmė 1, sukuriamas atskiras teksto failas su .ADT failo plėtiniu, kuriame aprašomos visos klaidos, rastos / ištaisytos audito metu. Šis .ADT failas išsaugomas tame pačiame brėžinių aplanke ir jį galima peržiūrėti naudojant teksto redaktorių „Notepad“ ar panašią programą.

Kai naudojant komandą „Audit“ klausiama, „ar norite ištaisyti visas audito aptiktas klaidas“, pasirinkite Y, kaip parodyta žemiau:

Užbaigus audito procesą, komandų eilutėje bus rodomas galutinis surastų / ištaisytų klaidų kiekis, o žymiai mažesnio dydžio .adt failas bus išsaugotas jūsų brėžinių aplanke.


Štai ir susipažinote su 3 pagrindinėmis „AutoCAD“ brėžinių valymo komandomis. Tačiau yra ir dar viena, kuri gali praversti, kai reikia greitai sumažinti .dwg failo dydį.

WBLOCK komanda

Nors ši funkcija atrodo ne iš brėžinių tvarkymo srities, bet yra tinkama kai reikia pašalinti visą nenaudingą netvarkingo brėžinio informaciją. Komanda turėtų būti naudojama tik tuo atveju, kai nėra kitos brėžinio tvarkymo galimybės, nes panaikina visus nenaudojamų objektų duomenis (teksto ar matmenų stilius, blokus), įskaitant visų išjungtų (off) ar užšaldytų (frozen) sluoksnių duomenis.

Komanda WBLOCK (Įrašyti bloką) visus brėžinio elementus perkelia į tuščią šabloną, panaikindama visas šiukšles ir nematomus brėžinio objektus, kurių dažnai pasitaiko, kai brėžiniai importuojami į „AutoCAD“ iš kitų programų. T .y. „Wblock“ funkcija sukuria naują .dwg failą, perkeldama TIK reikiamus elementus (teksto stilių, sluoksnius ir t. t.) ir išvalydama nereikalingą informaciją.

Jei norite naudoti šią komandą, netvarkingo failo komandinėje eilutėje įrašę WBLOCK paspauskite „Enter“. Atsidariusiame dialoginiame lange yra keli pasirinkimai:

Galima į naują failą persikelti visą brėžinį (Entire drawing) ar tik jo dalį. Pastaruoju atveju pasirinkite „Objects“ ir su „Pick point“ mygtuku pasirinkite brėžinio sritį, iš kurios norite visus brėžinio objektus įtraukti į naują failą. O jei pasirinksite „Objects“, galėsite rankiniu būdu pasirinkti objektus, kuriuos norite turėti jūsų naujame brėžinyje.

Atlikę pasirinkimus dialoginiame lange nurodykite naujojo brėžinio išsaugojimo vietą (Destination) – kelią, kur rasite naujajį, gerokai lengvesnį .dwg failą.


Tiek šiam kartui. Tikimės, kad šie „AutoCAD“ brėžinių tvarkymo patarimai buvo naudingi ir minėtas komandas naudosite savo kasdieniame darbe.

Ačiū kad skaitėte. Nepamirškite prenumeruoti „AGACAD“ naujienlaiškio (siunčiamas 1-2 kartus per mėnesį), kad galėtumėte sekti naujienas apie PĮ naujoves, projektuotojams skirtus specialius pasiūlymus, renginius ir efektyvaus darbo patarimus.

Ačiū.

Jūsų užklausa

Mane domina:

Ar sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, renginius, produktus, paslaugas bei akcijas? *
  Taip
  Ne

* - Privalomi laukeliai

Ačiū.
Knygos atsisiuntimas prasidės kelių sekundžių bėgyje.

Knygos parsisiuntimas

* - Privalomi laukeliai

Dėmesio! Spausdami ATSISIŲSTI sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, įmonės paslaugas, renginius, produktų atnaujinimus ir akcijas (naujienlaiškio galima bet kada atsisakyti). Įprastai naujienlaiškį siunčiame 1-2 kartus per mėnesį.

Ačiū.

Prenumerata

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. | Privatumo politika X