KURKIME BIM KARTU
Koja kojon su BIM startuoliais ir profesionalais,
pagal Jūsų verslo poreikius ir finansines galimybes.

Ar Kinijos kapitalo kompanija „ZWSoft“ kopijavo „AutoCAD“ kodą kurdama šiai programai konkurencingus produktus? Atrodo, kad taip. Pagaliau įrodyta, kad programa ZWCAD yra „AutoCAD“ kopija, sukurta pavogus „AutoCAD“ intelektinę nuosavybę – kompanijos „Autodesk“ ir „ZWCAD Software“ ginčus dėl programinės įrangos pasisavinimo išsprendė teismuose.

Š.m. lapkričio 18 d. kompanija „Autodesk“ paskelbė, kad buvo pasiektas bendras susitarimas ieškinyje, praeitais metais iškeltame „ZWSoft“ įmonių grupei.

Kompanija „Autodesk“, Inc. ir „ZWSoft“ (šiuo bendriniu vardu vadinamos įmonės ZWCAD Software Co., Ltd., ZWCAD Design Co., Ltd., HK ZWCAD Software Ltd., ir GLOBAL FORCE DIRECT, LLC., vykdanti verslą kaip ZWCADUSA) sutarė dėl atsiskaitymo už ieškinį, nagrinėtą Hagos ir JAV Šiaurės Kalifornijos apygardos teismuose.

„AutoCAD“ yra kompanijos „Autodesk“ pagrindinis produktas ir viena plačiausiai naudojamų projektavimo programinių įrangų pasaulyje. Per visą „Autodesk“ istoriją kompanija nuolatos stiprino ir gerino šios programos galimybes ir daug investavo į „AutoCAD“ platformą, kad įtikti milijonams klientų visame pasaulyje.

Siekiant neatsilikti nuo naujausių tendencijų pramonėje, kompanija „Autodesk“ dažnai atlieka „AutoCAD“ ir visų panašių į jį produktų našumo testus. Atliekant tokį vertinimą su ZWCAD+, buvo pastebėtas neįtikėtinas produktų panašumas. Pamačius, kad konkurentas užsiima tiesioginiu produkto kopijavimu, kompanijai „Autodesk“ teko imtis intelektinės nuosavybės apsaugojimo veiksmų.

Atsiradus įrodymams, kad „ZWSoft“ netinkamai naudojo „AutoCAD“ intelektinę nuosavybę vystant ZWCAD+ produktus, 2014 metų vasario 19 dieną kompanija „Autodesk“ pateikė ieškinį Hagos Taptautiniam Teisingumo Teismui Nyderlanduose (Byla nr. C/09/460412 / KG ZA 14-178) ir JAV šiaurės Kalifornijos apygardos teismui 2014 metų kovo 26 dieną (Byla nr. 14-cv-1409-EJD). Šiuose ieškiniuose „Autodesk“ teigė, kad „AutoCAD“ pirminis kodas buvo pasisavintas ir netinkamai panaudotas kuriant ZWCAD+.

Nors iš pradžių „ZWSoft“ neigė kaltinimus, vėliau buvo išsiaiškinta, kad įmonės „ZWSoft“ darbuotojas iš tikrųjų panaudojo „AutoCAD“ intelektinę nuosavybę kuriant ZWCAD+. Išaiškėjus šiems faktams, „ZWSoft“ sustabdė prekybą ZWCAD+ visose rinkose.

ZWSoft“ generalinis direktorius Trumanas Du viešai pripažino įmonės klaidas, atsiprašė „ZWSoft“ vardu už „Autodesk“ intelektinės nuosavybės panaudojimą ir sustabdė pardavimus, licencijavimą ir kitus veiksmus, kurie programą ZWCAD+ daro prieinama bet kurioje rinkoje. Šis sprendimas įsigaliojo nedelsiant.

Baigus bylų nagrinėjimą abi šalys pasirašė įpareigojančią atsiskaitymo sutartį, pagal kurią kompanijai „Autodesk“ buvo sumokėta neatskleisto dydžio kompensacija.


Nepaisant rinkoje esančių nemokamų ar pigių 2D braižymo programų, dėl patikimo funkcionalumo AutoCAD ir AutoCAD LT išlieka populiariausia universalia projektavimo programine įranga ir pagrindiniu pramonės standartu. „Autodesk“ vertina konkurencingumą rinkoje, nes tai teikia papildomą įkvėpimą dirbti geriau. Kompanija planuoja ir toliau tobulinti „AutoCAD“ bei užtikrinti 100% DWG failų patikimumą su kiekviena nauja programos versija.

Ačiū.

Jūsų užklausa

Mane domina:

Ar sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, renginius, produktus, paslaugas bei akcijas? *
  Taip
  Ne

* - Privalomi laukeliai

Ačiū.
Knygos atsisiuntimas prasidės kelių sekundžių bėgyje.

Knygos parsisiuntimas

* - Privalomi laukeliai

Dėmesio! Spausdami ATSISIŲSTI sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, įmonės paslaugas, renginius, produktų atnaujinimus ir akcijas (naujienlaiškio galima bet kada atsisakyti). Įprastai naujienlaiškį siunčiame 1-2 kartus per mėnesį.

Ačiū.

Prenumerata

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. | Privatumo politika X