KURKIME BIM KARTU
Koja kojon su BIM startuoliais ir profesionalais,
pagal Jūsų verslo poreikius ir finansines galimybes.

Š. m. balandžio 10 d. kompanija „Autodesk“ išleido naujausią „Autodesk Revit“ versiją 2020 (bei patobulinimus „Revit 2019.1“ ir „Revit 2019.2). „Revit 2020“ versijoje visų disciplinų projektuotojai ras jiems aktualių patobulinimų, naujų funkcijų ir įrankių.


Autodesk® Revit® 2020“ naujovės ARCHITEKTAMS

1. PDF failų įkėlimas

Nauja funkcija, kuri leidžia importuoti PDF failus ir jų 2D duomenis į „Revit“ darbo aplinką. Kaip ir paveiksliukus, įkėlus PDF failą jį galima judinti, kopijuoti ir keisti jo dydį, be to, atsiradusi nauja funkcija „Enable Snaps“ suteikia galimybę kurti linijas ir geometrinius elementus pagal PDF brėžinyje esančias linijas.

2. Įkeltų paveiksliukų dydžių koregavimas

Kartu su PDF įkėlimo funkcijomis atsinaujino ir galimybė koreguoti visų paveiksliukų horizontalų ir vertikalų mastelį.

3. Judėjimo trajektorija („Path of Travel“)

Dar viena visiškai nauja funkcija programoje „Revit 2020“ - judėjimo trajektorijos/maršruto apskaičiavimo įrankis „Path of travel“. Su šiuo įrankiu galima patikrinti, kaip žmonės ar objektai judės iš taško „A“ į tašką „B“. Galima apskaičiuoti judėjimo laiką / ilgį ir tuos duomenis matyti žiniaraščiuose (greitis dar nekoreguojamas).

Nustatymuose galima pasirinkti, kuriuos objektus apeiti, o kuriuos pereiti kiaurai (pvz., durys).

4. Stiklo savybės analizei

Su naujausia „Revit“ versija galima detaliau aprašyti langų arba vitrinų stiklo analitinius parametrus. Pasirinkus „User Defined“ prie „Define Thermal Properties by“, galima rankiniu būdu įvesti šviesos pralaidumo, saulės šilumos padidėjimo, šilumos perdavimo koeficiento reikšmes.

5. Elipsės formos sienos

Su ankstesnėmis „Revit“ versijomis nebuvo galima modeliuoti elipsės formos sienų ir vitrinų. Į „Revit 2020“ ši funkcija įdėta:

6. „Scope Box“ parametrai žiniaraščiuose

Atsirado nauja galimybė į vaizdų žiniaraščius („View list“) įtraukti „Scope Box“ nustatymus. Galimybė kiekvienam vaizdui priskirti „Scope Box“ reikšmes leidžia lengviau valdyti vaizdų informaciją ir kokybės kontrolę.

7. Sutartinių žymėjimų (legendų) kopijavimas į skirtingus brėžinius

Sutartiniai žymėjimai (legendos) dabar gali būti kopijuojami į tą pačią skirtingų brėžinių (sheets) vietą pasirinkus funkciją „Paste Aligned to Current view“.

8. Programos pavadinimo juostos UI pasikeitimai

Šiek tiek pasikeitė „Revit“ pavadinimo juosta: išimtos „Comunication Center“ ir „Favorites“ ikonos ir paslėptas paieškos laukas (esant poreikiui, paieškos lauką galima grąžinti paspaudus ant rodyklės).

9. Medžiagų dialogo UI pasikeitimai

Pakoreguotas medžiagų bibliotekos dialogo langas ir pakeista užslėptos bibliotekos įjungimo pozicija (iš viršaus į apačią) pagerina vartotojo patirtį ir palengvina medžiagų paiešką.

10. Medžiagų kokybės pasikeitimai

Atsirado nauja galimybė pakeisti medžiagų ikonų dydžius į didesnį formatą, 256x256.

Taip pat atnaujinta ir medžiagų kokybė. Didelės raiškos tekstūros pakels vizualizacijų kūrimą į aukštesnį lygį.

11. Vaizdų filtravimo naudojant „OR“ funkciją patobulinimai

„OR“ funkcija buvo ir anksčiau, bet versijoje „Revit 2020“ ši funkcija leidžia filtravimui parinkti specifinę kategoriją ir jos parametrus (anksčiau buvo galima naudoti tik bendrus parametrus).



„Autodesk Revit 2020“ naujovės INŽINIERIAMS

1. Elektros panelių sujungimo pasikeitimai

Naujoje „Revit“ versijoje atsirado nauja inžinieriams skirta funkcija „Feed Through Lugs“. Su šia funkcija galima prijungti 2 elektros paskirstymo skydelius nenaudojant automatinio jungiklio (kas buvo ankstesnėse versijose). Šis patobulinimas leidžia lengviau valdyti informaciją darant elektros ataskaitines lenteles.

2. Vamzdžių (Pipes) ir laidų lovelių (Cable trays) aukščio koregavimo pasikeitimai

3. Aukščio parametro naudojimas dokumentacijoje, žymėjimuose ir filtruojant.

„Revit 2020“ versijoje atsirado nauja galimybė uždėti naują žymėjimą „Elevation from Level“ ir pagal jį filtruoti inžinierinius ir „generic“ kategorijos elementus. Žemiau pateikiamas pavyzdys, kaip sukurti naują žymėjimą elektros elementams ir tai panaudoti filtruose.

Sukuriamas naujas žymėjimas (Tag), kurio etiketės (Label) informacija pakoreguojama taip, kad imtų „Elevation from Level“ reikšmes, ir įkraunama į projektą.

Toliau uždėti žymėjimai rodo, kad reikšmės paimamos teisingai:

Tada priskiriamas filtras „Electrical fixtures“, kuris nuspalvintų visus elementus raudonai, jei tų elementų reikšmė „Elevation from Level“ mažesnė nei 400:

Gaunamas rezultatas:

4. Elektros elementų sujungimo laidų žymėjimo pasikeitimai

Dar viena „Revit 2020“ naujiena elektros tinklų projektuotojams - elektros schemų atvaizdavimo pasikeitimai. Dabar žymiai daugiau kontrolės kada ir kur rodyti žymėjimus ant laidų schemose, taip pat atsirado galimybė valdyti rodyklėlių storius.



„Autodesk® Revit® 2020“ naujovės KONSTRUKTORIAMS

1. Greitesnis modeliavimas

Naujos funkcijos ir patobulinimai padeda „Revit 2020“ naudotojams apjungti projektavimą ir gamybą. Pasitelkiant didesnį tikslumą suteikiančius įrankius, modeliuoti, gaminti ir statyti kokybiškus gelžbetonio elementus yra lengviau.

2. Armatūros kopijavimo ir judinimo patobulinimai

Į „Revit 2020“ įdiegti atnaujinimai leidžia sukurtą armatūrą intuityviau kopijuoti ir judinti pagal spec. konstruktyvo formą. Anksčiau armatūrą kopijuojant ji automatiškai prisikabindavo prie konstrukcijos paviršiaus, kai armatūra būdavo pusės jos diametro atstumu nuo paviršiaus. Dabar labai smulkūs segmentų ilgių koregavimai panaikinti: kopijuojant armatūros segmentus neleidžiama automatiškai prisikabinti prie konstrukcijų paviršiaus, todėl išlaikoma pastovi armatūros geometrija.

3. Armatūros anotacijų naujienos

a. Dabar galima naudoti kartotines armatūros anotacijas bet kokiame plokščiame vaizde esantiems laisvos formos armatūros rinkiniams ir betoniniams paviršiams. Tai padeda parengti geresnę gelžbetonio projektų dokumentaciją.

b. Taip pat kartotinė anotacija veikia ir armatūrai, kuri yra sumodeliuota konstrukciniuose elementuose su nuolydžiu.

4. Armatūros modeliavimas „Model-in-place“ elementams

Modeliuojant laiptų konstrukcinius elementus iš laiptų kategorijos („Stairs category“), įdiegta galimybė bet kokio tipo armatūrą, įskaitant ir „shape driven“ arba „free form“ strypus, talpinti 3D modelyje - „model-in-place“.

5. Automatinis metalo sujungimų kopijavimas („Propagate Connections“)

a. Su nauja „Revit“ versija galima automatizuotai kopijuoti metalo konstrukcijų sujungimo detales į kitas jungtis, kur metalo konstrukcijų susijungimo sąlygos yra panašios.

b. Plieno jungčių grupavimas leidžia lengviau ir efektyviau valdyti pasikartojančius sujungimus, taip pat padeda lengvai atnaujinti visas tos pačios rūšies jungtis.

6. Metalinių konstrukcijų žymėjimo ir matmenų atnaujinimai

a. „Revit 2020“ leidžia uždėti matmenis tarp padarytų skylių ir smeigių pasirenkant jų centrus.
b. Taip pat galima uždėti diametro matmenis padarytoms ertmėms metalo konstrukcijose.
c. Suvirinimo simboliams gali būti uždėtos žymės bet kuriam vaizde, nepaisant to vaizdo stiliaus nustatymų.

Tai tik dalis visų „Revit 2020“ naujovių. Norėdami sužinoti daugiau, skaitykite visą „Revit 2020“ naujovių aprašymą (EN), įskaitant klaidų taisymus. Arba žiūrėkite video įrašų serialą „What’s new in Revit 2020“ YouTube kanale.

Jei esate „Revit“ programos prenumeratorius, jūs ar jūsų IT administratorius gausite laišką su prieiga prie naujausios programos versijos. Jei nenaudojate „Revit“ arba prenumeratos neturite, galite atsisiųsti bandomąją versiją ir 30 dienų ją naudoti nemokamai.

Norite daugiau informacijos dėl „Autodesk Revit“ ar kitos programinės įrangos galimybių? Kreipkitės į mus dėl bet kokių jums iškilusių klausimų – susisiekite tel. 8 5 2398111 arba el. paštu info@aga-cad.lt.

Ačiū.

Jūsų užklausa

Mane domina:

Ar sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, renginius, produktus, paslaugas bei akcijas? *
  Taip
  Ne

* - Privalomi laukeliai

Ačiū.
Knygos atsisiuntimas prasidės kelių sekundžių bėgyje.

Knygos parsisiuntimas

* - Privalomi laukeliai

Dėmesio! Spausdami ATSISIŲSTI sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, įmonės paslaugas, renginius, produktų atnaujinimus ir akcijas (naujienlaiškio galima bet kada atsisakyti). Įprastai naujienlaiškį siunčiame 1-2 kartus per mėnesį.

Ačiū.

Prenumerata

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. | Privatumo politika X