Autodesk® Revit®

ARCHITEKTAMS

„Autodesk® Revit® “ yra architektams, pastatų konstruktoriams ir inžinieriams skirta specializuota parametrinė projektavimo programa, paremta informacinio modeliavimo technologija (BIM). Programoje dirbama vien su modeliu, o visi planai, fasadai, pjūviai, 3D vaizdai ir kt. sugeneruojami automatiškai.

Susiję programos:

Autodesk® Revit® LT


„Revit “ papildiniai:

Tools for Revit

Nuorodos:

Nemokama bandomoji versija (30 dienų)
Atnaujinimų ir pataisymų paketai (Updates & Service Packs)
Sistemos reikalavimai (System Requirements)

Ši pažangi projektavimo ir dokumentacijos formavimo sistema suteikia architektams neribotą kūrybinę laisvę ir maksimalų efektyvumą, nes dauguma geometrinių, skaičiavimo užduočių atliekamos automatiškai. Programoje įdiegtas galingas vizualizavimo įrankis, modelio vaizdą paverčiantis fotorealistine vizualizacija. Dėl parametrinių pakeitimų technologijos visi susiję projekto elementai automatiškai suderinami tarpusavyje (pradedant modelio planais bei fasadais, baigiant 3D perspektyviniais vaizdais vizualizacijų kūrimui ar žiniaraščiais) - tokiu būdu užtikrinamas projekto vieningumas.

Statinio korekciją galima atlikti net ir baigiamosiose projekto stadijose, o projekto brėžinių pakeitimais rūpintis nereikia – visi duomenys atnaujinami automatiškai. Dirbant su „Revit“ projektai užbaigiami greičiau, sklandžiau ir kokybiškiau.

„Revit“ programa projektuotojas dirba produktyviai, nes visi įrankiai greitai prieinami, „Autodesk Seek“ interneto paslauga leidžia rasti, peržiūrėti, atsisiųsti BIM failus, modelius, brėžinius bei specifikacijas ir naudoti jas projekte, taip pat įdiegtas taikomasis meniu. Be to, kuriantsudėtingas 3D formas nereikia papildomų programavimo žinių, pateikiami informatyvūs trimačiai vaizdai. Duomenis paprasta naudoti variantiniam projektavimui. Programa leidžia projektą eksportuoti į AutoCAD Civil 3D bei importuoti iš Autodesk Inventor.

Įsigyjant rinkinį Building Design Suite gaunamos AutoCAD, 3ds Max, Autodesk Showcase, Autodesk Navisworks Manage programos. Taip pat, kaip ir kituose „Autodesk“ produktuose, įdiegtos Autodesk 360 paslaugos debesyse: „Revit“ naudotojams aktualios funkcijos „Render in Cloud“, „Render Gallery“, „Autodesk Green Building Studio“.

10 SVARBIAUSIŲ PRIEŽASČIŲ, KODĖL ARCHITEKTAMS VERTA NAUDOTIS „Revit“

1.Modeliavimas ir pastato energijos analizė
Nuo 2015 m. kovo mėnesio „Autodesk® Ecotect Analysis“ programinės įrangos funkcionalumas įtrauktas į „Revit“ šeimos produktus, todėl projektuotojai turi galimybę ne tik lengvai ir tiksliai modeliuoti trimačius statinius, bet ir kurti ekologinę pusiausvyrą išlaikančius pastatus. Ši programa suteikia plačias simuliacijos ir analizės galimybes, padedančias jau ankstyvoje projektavimo stadijoje įvertinti, kokią įtaką aplinkos faktoriai turės pastato elgsenai esant įvairioms aplinkos sąlygoms.

Su „Revit“ galima atlikti viso pastato energijos analizę, nustatyti anglies dvideginio (CO2) išsiskyrimo kiekius, atlikti vandens sunaudojimo analizę, įvertinti saulės radiacijos kiekius, pagal pastato buvimo vietą atlikti detalią orų įtakos statiniui, apskaičiuoti dienos apšvietimo rodiklius ir įvertinti saulės poziciją bet kuriuo paros ar metų laiku (t.y. atlikti šešėlių ir atspindžių analizę).

2. Komandinis darbas
Parametrinių duomenų sistema ir BIM leidžia architektams, konstruktoriams ir vidaus inžinerinių tinklų specialistams dirbti su vienu projektu tuo pačiu metu. Vartotojai dirba lokaliuose failuose ir periodiškai nusiunčia bei atsisiunčia informaciją iš centrinio failo.

3. Modelio valdymas ir lanksčios elementų bibliotekos
Programoje kuriamas parametrinis informacinis modelis, o ne braižomos 2D projekcijos, todėl visi projekto vaizdai yra susiję tarpusavyje užtikrindami projekto vieningumą bei racionalią darbo eigą kurios metu galima susitelkti į kūrybinį projektavimą, o ne techninį darbą atliekant tą patį veiksmą skirtingose projekcijose. Padarius pakeitimą 3D modelyje, šis iš karto atsispindi visuose susijusiuose vaizduose (planuose, pjūviuose, 3D perspektyviniuose vaizduose, kiekių žiniaraščiuose ir t.t.). „Revit“ programinė įranga yra paremta bibliotekine elementų naudojimo sistema. Visus bibliotekinius elementus galima koreguoti arba susikurti nuo nulio, naudoti įvairiuose projektuose.

4. Neribotos vaizdo grafinės galimybės
Programoje galima lengvai keisti elementų linijų storius, tipus, spalvas, tekstūras, fasadams bei pjūviams suteikti gylio, redaguoti ir išdėstyti tekstą, kuriam, dėl geresnio importavimo ir eksportavimo, naudojama tokia pati matavimo sistema, kaip ir AutoCAD.

5. Laiko momento įvedimo į projektą galimybės
„Revit” turi laiko fazes – projekto etapus, kuriuose elementai gali būti kuriami, kaip esami, numatomi ateityje arba griaunami. Galima matyti, kaip projektas yra vystomas skirtingose stadijose, sukurti lengvai skaitomus etapų vaizdus pritaikant jiems specialius grafinius filtrus.

6. Vizualizacijos
Programa „Revit“ turi galingą ir greitą vizualizavimo ypatybę Autodesk Raytracer, kuri kuriamo modelio vaizdą paverčia fotorealistine vizualizacija su ypač tiksliu apšvietimu, medžiagomis bei atspindžiais.

7. Specifikacijos, žiniaraščiai
Programoje galima paskaičiuoti visų elementų, bei medžiagų kiekius. Tokią informaciją galima grupuoti, filtruoti, sumuoti ar net rašyti formules naudojant reikiamas reikšmes, naudoti realius arba modelio elementų projekcijų ar pjūvių vaizdus.

8. Importo ir eksporto galimybės
„Revit“ naudotojai gali lengvai bendradarbiauti su kolegomis, kurie dirba kitomis programomis, nes ši programinė įranga palaiko daugelį standartinių failų formatų, tokių kaip DGN, DWF, DWG, DXF, IFC, SAT ir SKP. „Revit“ brėžinius leidžia eksportuoti ne tik į 2D linijas, PDF ar paveiksliukus, bet ir į sudėtingus 3D geometrinius modelius. Galima konvertuoti FormIt 360 failus tiesiai į atidarytą Revit failą. FormIt 360 aplinkoje galima atsidaryti SketchUp SKP bei RFA failus ir dirbti jais FormIt, taip pat RFA failus, esančius FormIt, įkelti atgal į orginalų Revit FRA ir tęsti pilnai integruotą BIM darbo procesą.

9. Klaidų prevencija
Programa nuolat tikrina, ar projektuotojas modelį kuria racionaliai. Pavyzdžiui, jeigu programoje „Revit“ nukopijuotume langą ant lango, programa tai traktuotų kaip klaidą ir saugotų klaidos pranešimą dialogo lange, kur visada galima pamatyti klaidos vietą ir peržiūrėti programos siūlomus sprendimo variantus.

10. Variantinis projektavimas
Programoje yra galimybė sparčiai sukurti keletą skirtingų projekto variantų tame pačiame projekte. Nesudėtingai keičiant variantus galima juos pateikti klientui ir vėliau pasirinkus vieną tęsti darbą. Tokiu būdu projekto vystymo eiga neapkraunama papildomais darbo procesais. Be papildomų pastangų atrinktą variantą galima vizualizuoti bei atspausdinti brėžinius su automatiškai perskaičiuotais žiniaraščiais.

ARCHITEKTŲ DARBO NAŠUMĄ DIDINANČIOS „Revit“ SAVYBĖS

1. „Revit“ yra specializuota pastatų kūrimo programinė įranga - geriausias sprendimas architektams. Ji suteikia visišką kūrybinę laisvę ir maksimalų efektyvumą.

2. Dirbama su visu statinio modeliu, o ne atskirais planų ar fasadų vaizdais - darbas tampa kūrybiniu, o brėžinių korekcijomis programa pasirūpina pati - tai sutaupo daug laiko.

4. Patogus programos darbo langas ir valdymas. Projekto lango kairėje ir viršuje išdėstytos modelio kūrimo komandos, viduryje - modelio laukas. Kaip bus matomas modelis, organizuojama projekto medyje, kuriame sukoncentruota visa informacija.

5. Komandos yra specializuotos, turinčios parametrines savybes. Modelio kūrimui naudojami įvairūs architektūriniai elementai: siena, langas, stogas ir t.t.

6. Itin paprastas sudėtingų formų kūrimas.

7. Visi elementai savyje turi įvairios informacijos - parametrų (dydis, medžiaga, laiko momentas, gamintojas, kaina ir t.t.) kurie panaudojami skaičiuojant ar grupuojant elementus ataskaitinėse lentelėse ir t.t. Keičiant modelį automatiškai pakoreguojama ir ataskaitinė lentelė.

8. Revit elementai turi ne tik bendrinius, bet ir medžiagų parametrus, todėl galima skaičiuoti pasirinktų elementų medžiagas, užduoti kainas ir tokiu būdu gauti pastato sąmatą.

9. Programos komandos leidžia sukurti lengvai redaguojamą informatyvų modelį, kuriam priskyrus realistišką vaizdo stilių galima matyti kaip projektas atrodys su numatyta apdaila esantis realioje vietoje tam tikru dienos ar metų laiku. Užsakovai gali išvysti ne tik planus, fasadus ir pjūvius, bet ir tikrovišką pastatą norimoje erdvėje, įvairiais rakursais bei po jį pasivaikščioti.

Informacija apie darbo našumą didinančius priedus „tools4revit"

„Revit“ NAUJOVĖS ARCHITEKTAMS

Pagrindinės naujovės architektams, įdiegtos BIM platformos „Autodesk Revit“ programinėje įrangoje:

  • Nauja biblioteka: 5000 naujų elementų + pavyzdinis failas
  • Platesnė langų ir durų biblioteka
  • Ruošiniai architektams / konstruktoriams
  • Daugiau stogų formų

Išsamiau apie „Revit 2019“ naujoves (EN)Ačiū.

Jūsų užklausa

Mane domina:

Ar sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, renginius, produktus, paslaugas bei akcijas? *
  Taip
  Ne

* - Privalomi laukeliai

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. | Privatumo politika X