KURKIME BIM KARTU
Koja kojon su BIM startuoliais ir profesionalais,
pagal Jūsų verslo poreikius ir finansines galimybes.

Autodesk® Revit®

ARCHITEKTAMS

„Autodesk® Revit®“ yra architektams, pastatų konstruktoriams, inžinieriams ir šių specialybių studentams skirta specializuota parametrinė projektavimo programa, paremta informacinio modeliavimo technologija (BIM). Programoje dirbama su modeliu ir jo elementais, o visi planai, fasadai, pjūviai, 3D vaizdai ir kt. sugeneruojami automatiškai.

Nuorodos:
Nemokama bandomoji versija (30 dienų)
Atnaujinimų ir pataisymų paketai (Updates & Service Packs)
Sistemos reikalavimai (System Requirements)

Susiję programos:
Autodesk® Revit® LT

„Revit “ papildiniai:
Tools for Revit
BIM sprendimai „Revit“ naudotojams

Ši pažangi projektavimo ir dokumentacijos formavimo sistema suteikia architektams neribotą kūrybinę laisvę ir maksimalų efektyvumą, nes dauguma geometrinių, skaičiavimo užduočių atliekamos automatiškai. Programoje įdiegtas galingas vizualizavimo įrankis, modelio vaizdą paverčiantis fotorealistine vizualizacija. Dėl parametrinių pakeitimų technologijos visi susiję projekto elementai automatiškai suderinami tarpusavyje (pradedant modelio planais bei fasadais, baigiant 3D perspektyviniais vaizdais vizualizacijų kūrimui ar žiniaraščiais) - tokiu būdu užtikrinamas projekto vieningumas.

Statinio korekciją galima atlikti net ir baigiamosiose projekto stadijose, o projekto brėžinių pakeitimais rūpintis nereikia – visi duomenys atnaujinami automatiškai. Dirbant su „Revit“ projektai užbaigiami greičiau, sklandžiau ir kokybiškiau.

Su „Revit“ programa projektuotojas dirba produktyviai, nes visi reikalingi įrankiai pasiekiami labai greitai. „BIMobject“ (nuo 2017 m. „Autodesk Seek“ pasikeitė į „BIMobject“) interneto paslauga leidžia rasti, peržiūrėti, atsisiųsti BIM failus, modelius, brėžinius bei specifikacijas, parengtas oficialių tiekėjų, ir naudoti jas projekte. Taip pat įdiegtas taikomasis meniu. Be to, kuriant sudėtingas 3D formas nereikia papildomų programavimo žinių, prie kiekvieno įrankio pateikiami informatyvūs paaiškinimai su trimačiais vaizdais. Duomenis paprasta naudoti variantiniam projektavimui.

Programa leidžia projektą eksportuoti į „AutoCAD“, „AutoCAD Civil 3D“, „Tekla BIMsight“, „Solibri“ ir kitą BIM programinę įrangą bei importuoti „Autodesk Inventor“, „AutoCAD“, IFC failų formatus ir nuotraukas. Su naujausia „Revit 2020“ versija galima importuoti PDF failus.

Įsigyjant rinkinį Autodesk Architecture, Engineering & Construction Collection gaunamos „AutoCAD“, „3ds Max“, „Autodesk Showcase“, „Autodesk Navisworks Manage“ ir kitos programos. Taip pat įdiegtos „Autodesk 360“ paslaugos debesyse: „Revit“ naudotojams aktualios funkcijos „Insight“, „Render in Cloud“, „Render Gallery“, „Autodesk Green Building Studio“.

10 SVARBIAUSIŲ PRIEŽASČIŲ, KODĖL ARCHITEKTAMS VERTA NAUDOTIS „Revit“

1. Modeliavimas ir pastato energijos analizė
Nuo 2015 m. kovo mėnesio „Autodesk® Ecotect Analysis“ programinės įrangos funkcijos įtrauktos į „Revit“ programos įrankius, todėl projektuotojai turi galimybę ne tik lengvai ir tiksliai modeliuoti trimačius statinius, bet ir kurti ekologinę pusiausvyrą išlaikančius pastatus. Šios funkcijos suteikia plačias simuliacijos ir analizės galimybes, padedančias jau ankstyvoje projektavimo stadijoje įvertinti, kokią įtaką aplinkos faktoriai turės pastato elgsenai esant įvairioms aplinkos sąlygoms.

Su „Revit Insight“ (nemokamas „Revit” papildinys) galima atlikti viso pastato energijos analizę, nustatyti anglies dvideginio (CO2) išsiskyrimo kiekius, atlikti vandens sunaudojimo analizę, įvertinti saulės radiacijos kiekius, pagal pastato buvimo vietą atlikti detalią orų įtakos statiniui, apskaičiuoti dienos apšvietimo rodiklius ir įvertinti saulės poziciją bet kuriuo paros ar metų laiku (t. y. atlikti šešėlių ir atspindžių analizę).

2. Komandinis darbas
Parametrinių duomenų sistema ir BIM leidžia architektams, konstruktoriams ir vidaus inžinerinių tinklų specialistams dirbti su vienu projektu tuo pačiu metu. Vartotojai dirba lokaliuose failuose ir periodiškai nusiunčia bei atsisiunčia informaciją (sinchronizuojasi) iš centrinio failo.

3. Modelio valdymas ir lanksčios elementų bibliotekos
Programoje kuriamas parametrinis informacinis modelis, o ne braižomos 2D projekcijos, todėl visi projekto vaizdai yra susiję tarpusavyje. Tai užtikrina projekto vieningumą ir racionalią darbo eigą, kurios metu galima susitelkti į kūrybinį projektavimą, o ne į techninį darbą atliekant tą patį veiksmą skirtingose projekcijose. Padarius pakeitimą 3D modelyje, šis iš karto atsispindi visuose susijusiuose vaizduose (planuose, pjūviuose, 3D perspektyviniuose vaizduose, kiekių žiniaraščiuose ir t.t.).

„Revit“ programinė įranga yra paremta bibliotekine elementų naudojimo sistema. Visus bibliotekinius elementus galima koreguoti arba susikurti nuo nulio ir naudoti įvairiuose projektuose.

4. Neribotos vaizdo grafinės galimybės
Programoje galima lengvai keisti elementų atvaizdavimą: linijų storius, tipus, spalvas, tekstūras, fasadams ir pjūviams suteikti gylio, redaguoti ir išdėstyti tekstą, kuriam, dėl geresnio importavimo ir eksportavimo, naudojama tokia pati matavimo sistema, kaip ir „AutoCAD“.

5. Laiko momento įvedimo į projektą galimybės
„Revit” turi laiko fazes – projekto etapus, kuriuose elementai gali būti kuriami kaip esami, numatomi ateityje arba griaunami. Galima matyti, kaip projektas yra vystomas skirtingose stadijose, sukurti lengvai skaitomus etapų vaizdus pritaikant jiems specialius grafinius filtrus.

6. Vizualizacijos
Programa „Revit“ turi galingą ir greitą realaus atvaizdavimo variklį „Autodesk Raytracer“, kuris 3D modelio vaizdą paverčia fotorealistine vizualizacija su ypač tiksliu apšvietimu, medžiagomis bei atspindžiais.

7. Specifikacijos, žiniaraščiai
Programoje galima paskaičiuoti visų elementų bei medžiagų kiekius. Tokią informaciją galima grupuoti, filtruoti, sumuoti ar net rašyti formules naudojant reikiamas reikšmes, pasitelkiant realius arba modelio elementų projekcijų ar pjūvių vaizdus.

8. Importo ir eksporto galimybės
„Revit“ naudotojai gali lengvai bendradarbiauti su kolegomis, kurie dirba kitomis programomis, nes ši programinė įranga palaiko daugelį standartinių failų formatų, tokių kaip DGN, DWF, DWG, DXF, IFC, SAT ir SKP.

„Revit“ brėžinius leidžia eksportuoti ne tik į 2D linijas, PDF ar paveiksliukus, bet ir į sudėtingus 3D geometrinius modelius. Galima konvertuoti „FormIt 360“ failus tiesiai į atidarytą „Revit“ failą. „FormIt 360“ aplinkoje galima atsidaryti „SketchUp“ SKP bei RFA failus ir dirbti jais „FormIt“. Taip pat RFA failus, esančius „FormIt“, galima įkelti atgal į originalų „Revit“ failą ir tęsti pilnai integruotą BIM darbo procesą.

9. Klaidų prevencija
„Revit“ nuolat tikrina, ar projektuotojas modelį kuria racionaliai. Pavyzdžiui, jeigu modelyje nukopijuotume langą į kito lango vietą, programa tai traktuotų kaip klaidą. Dialogo lange galima pamatyti klaidos ID ir susijusių elementų vietas.

10. Variantinis projektavimas
Programoje yra galimybė greitai sukurti keletą skirtingų projekto variantų tame pačiame projekte. Nesudėtingai keičiant variantus galima juos pateikti klientui ir vėliau pasirinkus vieną tęsti jo detalizavimą. Tokiu būdu projekto vystymo eiga neapkraunama papildomais darbo procesais. Atrinktą variantą be papildomų pastangų galima vizualizuoti bei atspausdinti brėžinius su automatiškai perskaičiuotais žiniaraščiais.

ARCHITEKTŲ DARBO NAŠUMĄ DIDINANČIOS „Revit“ SAVYBĖS

1. „Revit“ yra specializuota pastatų kūrimo programinė įranga - geriausias sprendimas architektams. Ji suteikia visišką kūrybinę laisvę ir maksimalų efektyvumą.

2. Dirbama su visu statinio modeliu, o ne atskirais planų ar fasadų vaizdais - darbas tampa kūrybiniu, o brėžinių korekcijomis programa pasirūpina pati. Tai sutaupo daug laiko.

4. Patogus programos darbo langas ir valdymas. Projekto lango kairėje ir viršuje išdėstytos modelio kūrimo komandos, viduryje - modelio laukas. Kaip bus matomas modelis, organizuojama projekto medyje, kuriame sukoncentruota visa informacija.

5. Visos funkcijos yra specializuotos, turinčios parametrines savybes. Modelio kūrimui naudojami įvairūs architektūriniai elementai: siena, langas, stogas ir t.t.

6. Itin paprastas sudėtingų formų kūrimas.

7. Visi elementai savyje laiko didelį kiekį įvairios informacijos - parametrų (geometrija, medžiaga, gyvavimo ciklas, gamintojas, kaina ir t.t.), kurie panaudojami skaičiuojant ar grupuojant elementus ataskaitinėse lentelėse ir t.t. Keičiant modelį automatiškai pakoreguojama ir ataskaitinė lentelė.

Be to, elementų parametrai turi vidinį intelektą, kuris sąveikauja su kitų elementų parametrais - taip sukuriamas tiesioginis tarpusavio ryšys, užtikrinantis tarp elementų informacijos mainus.

8. „Revit“ elementai turi ne tik bendrinius, bet ir medžiagų parametrus, todėl galima skaičiuoti pasirinktų elementų medžiagas, užduoti kainas ir tokiu būdu gauti pastato sąmatą.

9. Programos funkcijos leidžia sukurti lengvai redaguojamą informatyvų modelį, kuriam priskyrus realistišką vaizdo stilių galima matyti kaip projektas atrodys su numatyta apdaila esantis realioje vietoje tam tikru dienos ar metų laiku. Užsakovai gali išvysti ne tik planus, fasadus ir pjūvius, bet ir tikrovišką pastatą norimoje erdvėje, įvairiais rakursais bei po jį pasivaikščioti.

Apie darbo našumą didinančius priedus „tools4revit" ir BIM sprendimus „Revit“ naudotojams

„Revit“ NAUJOVĖS ARCHITEKTAMS

Pagrindinės naujovės architektams, įdiegtos BIM platformos „Autodesk Revit“ programinėje įrangoje:

  • Daugiau nei 20 našumo patobulinimų dirbant su dideliais modeliais
  • PDF eksportas greitosios prieigos įrankių juostoje
  • Elementų ir žymių iškėlimas 2D vaizduose

Išsamiau apie „Revit 2023“ naujoves (LT)Ačiū.

Jūsų užklausa

Mane domina:

Ar sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, renginius, produktus, paslaugas bei akcijas? *
  Taip
  Ne

* - Privalomi laukeliai

Ačiū.
Knygos atsisiuntimas prasidės kelių sekundžių bėgyje.

Knygos parsisiuntimas

* - Privalomi laukeliai

Dėmesio! Spausdami ATSISIŲSTI sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, įmonės paslaugas, renginius, produktų atnaujinimus ir akcijas (naujienlaiškio galima bet kada atsisakyti). Įprastai naujienlaiškį siunčiame 1-2 kartus per mėnesį.

Ačiū.

Prenumerata

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. | Privatumo politika X