KURKIME BIM KARTU
Koja kojon su BIM startuoliais ir profesionalais,
pagal Jūsų verslo poreikius ir finansines galimybes.

Kaip ir kasmet, kompanija „Autodesk” šį pavasarį išleido „Autodesk Revit“ naujausią - 2023 - versiją. Joje įdiegta nemažai ilgai lauktų atnaujinimų. Vieni jų sukurti atsižvelgiant į specifines „Revit“ naudotojų užklausas, kiti – su tikslu padėti efektyviau valdyti projektą ir jo duomenų srautą dirbant tiek darbalaukyje, tiek “debesyje” (Cloud).

Įprasta, kad daugiausiai atnaujinimų skirta bendrai visoms disciplinoms ir architektams, mažiausiai – specifinių, skirtų pastatų inžinieriams. Kviečiame išsamiau susipažinti su naujausiomis „Revit“ versijos galimybėmis.

Naujinimai darbui su dokumentacija pagreitinti

Štai pagrindiniai darbo su dokumentacija naujinimai, kurie suteikia didesnį darbų našumą ruošiant „Revit“ projekto dokumentus:

 1. Conditional Formatting papildymas. Formatavimo sąlygas žiniaraščiuose galima pritaikyti jau ir elementų šeimoms bei jų tipams. Pavyzdžiui, parenkant spalvinį žymėjimą tam tikriems elementams, galima lengviau suprasti projekte valdomus duomenis.


 2. Nauja funkcija leidžia “iškelti” elementus 2D vaizduose nedarant įtakos jų tikrajai pozicijai projekte. Ankstesnėse „Revit“ versijose tai buvo galima padaryti tik 3D vaizduose. Ši funkcija leidžia greitai ir lengvai paruošti 2D aiškinamuosius brėžinius.


 3. Taip pat „Revit 2023“ versijoje atsirado galimybė priskirti žymas (Tags) 3D vaizde „iškeltiems“ elementams (Displaced elements). Ši naujovė padeda kuriant aiškinamuosius 3D brėžinius.


 4. Dar vienas labai parankus atnaujinimas - galimybė filtruoti žiniaraštyje esančius elementus pagal tame pačiame brėžinyje visuose vaizduose matomus elementus. Pavyzdžiui, jeigu žiniaraštis įtraukia visuose aukštuose esančias duris, tokį žiniaraštį patalpinus ant brėžinio, kuriame yra tik pirmo aukšto plano vaizdas, žiniaraštyje bus pateiktos tik pirmojo aukšto durys.


 5. Patobulinti grindų nuolydžių kūrimo įrankiai. Formuojant grindų nuolydžius kuriamos Split lines ir automatiškai iškylančios Folding lines gali būti grafiškai modifikuojamos „Visibility/Graphic Override“ lange. Taip pat grindų nuolydžių formavime atsidaro naujas mygtukas „Convert Lines“, kuris leidžia Folding lines konvertuoti į Split lines.


 6. Viena iš naujų funkcijų leidžia sukeisti brėžinyje esančius vaizdus išlaikant tą pačią vaizdo poziciją. Šis įrankis padeda greičiau ir patogiau paruošti brėžinius, nes norint atlikti šį veiksmą ankstesnėse „Revit“ versijose, reikėdavo ištrinti esamą vaizdą iš brėžinio ir rankiniu būdu įkelti naująjį.


 7. Žymenys (Tags) gali būti priskiriami jau ir Model Groups bei Revit Links kategorijoms.

Kiti atnaujinimai, susiję su efektyvesniu dokumentacijos paruošimu „Revit“ aplinkoje:

 • Optimizuotas Print, Publish naudojimas ir pridėta papildoma PDF Export funkcija.
 • Pagerintas Edit Label ir Generic Annotations valdymas vaizduose.
 • Didesnis dėmesys armatūros strypų struktūroms (3D pateikimas, įtraukimas į žiniaraščius ir žymos (Tags)).
 • Efektyvus daugialypių žymenų rodyklių (Multi-leader tags) valdymas.


Modeliavimą optimizuojančios naujovės

Šioje srityje „Revit 2023“ atnaujinimų taip pat nemažai:

 1. Senesnių versijų naudotojams dirbant su „Revit“ modeliais iškart pastebima naujovė - vaizdų žymėjimas piktogramomis, kurios parodo, ar vaizdai yra patalpinti ant brėžinių, ar ne. Šis patobulinimas padeda greičiau ir efektyviau tvarkyti brėžinius bei žiniaraščius.

  Lape patalpinti vaizdai turi piktogramą su mėlynu kvadratu šalia pavadinimo. Į lapą neįdėti vaizdai turi tuščią pilką kvadratėlį.

 2. Įtrauktos papildomos „Revit“ šeimų kategorijos tikslesniems pjūvių vaizdams pateikti. Ankstesnėse „Revit“ versijose tam tikros kategorijos elementai (Furniture, Plumbing fixtures, Furniture systems, Casework, Specialty equipment) pjūviuose neatsispindėjo realios pjūvio kirtimo vietos per elementus.


 3. Ilgai lauktas, tačiau tik dabar pasirodęs atnaujinimas - Filled Region įrankis šiuo metu prieinamas kuriant „Revit“ šeimas. Šie užpildyti regionai nematomi 3D vaizduose, o tik 2D vaizduose, kuriuose jie buvo sukurti.


 4. Matmenų dėjimas 3D vaizduose yra dar vienas iš atnaujinimų, stipriai didinantis darbo našumą ir tikslumą naudojantis 3D vaizdu.

 5. View filter funkcija įtraukia daugiau parametrų sienų filtravimo taisyklėms kurti. Pavyzdžiui, elementai gali būti filtruojami pagal Base Constraint, Base Offset, Top Constraint ir Top Offset parametrų vertes. Taip pat View filter funkcija įtraukia Wall Sweeps sub-kategoriją, kas leis valdyti šių elementų vizualų ir grafinį pateikimą nepriklausomai nuo sienų elementų.


 6. „Workplane“ funkcionalumas tapo lankstesniu ir padeda efektyviau modeliuoti ar importuoti elementus į projektą. Greitesnis priėjimas prie Pick a Plane funkcijos sumažina pelės paspaudimų skaičių ir pagreitina modeliavimo procesą.


 7. Elementai su nested family components turi iš karto matomus laikinuosius matmenis, valdant šeimų poziciją projekte.


 8. „Revit 2023“ versijoje kopijuojant medžiagą projekte yra dvi pasirinktys: Duplicate Material and Assets ir Duplicate Using Shared Assets, kas leidžia pasirinkti saugiai dublikuoti turimą medžiagą nepaveikiant kitos, projekte jau turimos, informacijos. Anksčiau „Revit“ naudotojai dažnai pradėdavo keisti medžiagos išvaizdą, nesuvokdami, kad tuo pačiu metu daro poveikį kitai projekte naudojamai medžiagai.


 9. Paveikslėliai, kurie naudojami sukurti ar modifikuoti turimą medžiagos tekstūrą, dabar gali būti išsaugoti “debesyse” (Clouds). Taip išvengiama senesnių „Revit“ versijų problemos, kuomet susieti paveikslėliai pasimesdavo.


 10. „Revit“ šeimų parametrų valdymo meniu papildė dar viena funkcija Dublicate Parameters, kuri pagreitina darbo procesą.


 11. Nauja funkcija Activate Controls and Dimensions padidina darbo greitį „Revit“ programoje, ypač dirbant su didesniais projektais. Ši funkcija įjungia arba išjungia projektą apkraunančias valdymo piktogramas ir automatinius matmenis, kas labai pakeičia našumą, kai pasirenkate daug elementų vienu kartu. Ankstesnėse versijose buvo problema, kad pasirinkus daug elementų, atsiranda labai daug piktogramų, o tai erzina ir per daug apkrauna projektą.


 12. Ta pati problema išspręsta ir dirbant „debesyse“ (Clouds). Pasirinkus vieną ar daugiau elementų matome Make editable piktogramas, kurios lėtina atliekamą veiksmą. Todėl „Revit 2023“ versijoje yra galimybė išjungti/įjungti šias piktogramas.

Kiti darbą optimizuojantys „Revit 2023“ atnaujinimai

 • Šalia visų kitų naujovių, kompanija „Autodesk“ įdėjo daug darbo tobulindama IFC modelių valdymą bei galimybes dalintis projekto duomenimis su kitomis disciplinomis naudojant Autodesk Construction Cloud platformą.
 • Atnaujintas Dynamo valdymo skydas ir naudojimas.
 • Lengvesnė darbo eiga importuojant DWG brėžinius.
 • Fabrication parts elementai įgavo naujas funkcijas, kontroliuojančias elementų aukštį ir pasukimo pozicijas.
 • Sutvarkytas MEP elementų valdymas - elementų fazė yra pakeičiama į Phase Demolished. Ši funkcija neatjungia ŠVOK elementų nuo visos vėdinimo sistemos ir taip išsaugo bendrą ŠVOK sistemos informaciją. Būtent to trūko ankstesnėse „Revit“ versijose.
 • Įvairiems geometriniams modeliams galima pritaikyti grafinį ir spalvinį perrašymą (Override Graphics in View).
 • Išplėsta Join mygtuko funkcija dabar aprėpia Casework kategorijos elementus, kuriuos galime sujungti ir tarpusavyje, ir kartu su kitais elementais, pavyzdžiui, sienomis.

Naujovės analizuojant ir studijuojant projektą:

 • Naujos funkcijos elektros analizėms ir projekto kūrimui.
 • Detalesnė darbo eiga analizuojant pastato konstrukcines apkrovas.
 • Geresnės pastato poveikio aplinkai įvertinimo galimybės pasitelkiant atnaujintą interaktyvią saulės šviesos tyrimų analizę.

Tiek trumpai apie pagrindinius „Autodesk Revit 2023“ versijos atnaujinimus. Naujausią šios programinės įrangos versiją galite atsisiųsti iš „Autodesk” internetinės svetainės.


Kilus klausimams apie „Revit“ ar kitos BIM / CAD programinės įrangos galimybes, prašome susisiekti su mumis tel. 8 5 2398111 arba el. paštu info@agacad.lt.

Ačiū.

Jūsų užklausa

Mane domina:

Ar sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, renginius, produktus, paslaugas bei akcijas? *
  Taip
  Ne

* - Privalomi laukeliai

Ačiū.
Knygos atsisiuntimas prasidės kelių sekundžių bėgyje.

Knygos parsisiuntimas

* - Privalomi laukeliai

Dėmesio! Spausdami ATSISIŲSTI sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, įmonės paslaugas, renginius, produktų atnaujinimus ir akcijas (naujienlaiškio galima bet kada atsisakyti). Įprastai naujienlaiškį siunčiame 1-2 kartus per mėnesį.

Ačiū.

Prenumerata

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. | Privatumo politika X