KURKIME BIM KARTU
Koja kojon su BIM startuoliais ir profesionalais,
pagal Jūsų verslo poreikius ir finansines galimybes.

Autodesk® Revit®

KONSTRUKTORIAMS

„Autodesk® Revit®“ – BIM pagrindo programa skirta architektams, pastatų konstruktoriams bei inžinieriams. Konstruktoriai ja gali modeliuoti statybines konstrukcijas, sudaryti skaičiuojamąsias schemas ir paruošti projektinę dokumentaciją. Naudodami šią programinę įrangą konstrukcijas analizuoti ir projektuoti galima lanksčiau nei bet kada.

Nuorodos:
Nemokama bandomoji versija (30 dienų)
Atnaujinimų ir pataisymų paketai (Updates & Service Packs)
Sistemos reikalavimai (System Requirements)

Susiję programos:
Autodesk® Revit® LT

„Revit “ papildiniai:
Tools for Revit

Klientų sėkmės istorijos:
Evikta, UAB

Tai informacinio modeliavimo (BIM) principu pagrįsta programinė įranga užtikrinanti visapusišką pastatų projektavimo procesą. Modeliuojant objektą automatiškai kuriamas jo analitinis modelis, būtinas skaičiuojamajai schemai paruošti. Informatyvūs trimačiai vaizdai padeda geriau suvokti modelį. Dėl parametrinių duomenų technologijos bet kokie projekto pokyčiai atsispindi visose projekto dalyse (nuo pjūvių ir planų vaizdų iki brėžinių specifikacijų).

Galingi specializuoti įrankiai ir komandos, realius objektus atitinkantys konstrukciniai elementai, išsami medžiagų biblioteka – visa tai suteikia konstruktoriams plačių galimybių projektuojant sudėtingiausius pastatus. Projektavimui gali būti naudojamos įvairios medžiagos: plienas, betoniniai blokai, gelžbetonis, mūras ir mediena ir t.t. Reikalinga statybinė dokumentacija rengiama pagal vieną bendrą standartą.

Su „Revit“ galima kurti modelius ar importuoti architektūrinius failus iš kitų formatų: IFC failų, standartinio DWG formato ir kt. Yra galimybė importuoti/eksportuoti išsamius 3D objektų modelius iš „AutoCAD Architecture“ ir „AutoCAD MEP“ programų. Sąveika su architektūriniu bei inžineriniu modeliais sukurtais „Revit“ programa padeda palaikyti koordinuotą ir nuoseklų darbą komandoje.

Įsigyjant rinkinį Building Design Suite gaunamos AutoCAD, 3ds Max, Autodesk Showcase, Autodesk Navisworks Manage programos. Taip pat, kaip ir kituose „Autodesk“ produktuose, įdiegtos Autodesk 360 paslaugos debesyse: „Revit“ naudotojams aktualios funkcijos „Render in Cloud“, „Render Gallery“, „Autodesk Green Building Studion“.

Naudodami šią programinę įrangą konstruktoriai dirba greičiau, lanksčiau, tiksliau, daro mažiau klaidų, nes dirbama su visu statinio modeliu, o ne su atskirais planų, fasadų bei pjūvių brėžiniais.

10 SVARBIAUSIŲ PRIEŽASČIŲ, KODĖL KONSTRUKTORIAMS VERTA NAUDOTIS „Autodesk Revit“

1. BIM platforma
Statinio informacinis modelis (BIM, angl. Building Information Model) - tai skaitmeninių elementų duomenų bazė, kurioje yra suvesta detali projekto informacija bei pats objekto modelis. BIM duomenų bazė tiksliai atvaizduoja fizines, funkcines ir informatyvias projekto charakteristikas bendroje trimatėje (3D) aplinkoje. Šis sprendimas leidžia visiems projekto dalyviams efektyviai ir veiksmingai tikrinti, derinti, peržiūrėti ir perduoti visą projekto informaciją į vieną statinio infomodelį, tuo pačiu sumažindamas dokumentacijos bei atliekamų darbų kiekį.

BIM (Building Information Modeling) - moderniausias projektavimo būdas. CAD (Computer Aided Design) programose projektuojant naudojamos linijos, apskritimai ar elementarūs 3D kūnai, t.y. elementarus braižymas, tik perkeltas į kompiuterį. BIM platformos programoje modeliuojant naudojami virtualūs objektai: sienos, langai, laiptai ir t.t. Kiekvienas elementas turi parametrus (ilgis, plotis ir t.t.), kuriuos keičiant kinta ir paties objekto vaizdas bei informacija. Keičiant objektus brėžinyje, keičiasi jų parametrai ir kiekiai lentelėse (ir atvirkščiai).

2. Integracija su analizės programomis
Kuriant fizinį projekto modelį Revit programoje, tuo pačiu yra kuriamas ir analitinis projekto modelis. Analitinis modelis gali būti eksportuotas ir importuotas iš įvairių konstrukcijų skaičiavimo programų pvz., „Autodesk Robot Structural Analysis Professional“, „Scia engineers“, „Dlubal“, „Sofistik“, „ETABS“, „RAM Structural System“ ir kt., kuriomis galima nustatyti medžiagų savybių įtaką konstrukcijai, ribinę jos būklę ir pan. Dėl tiesioginės integracijos su programa Autodesk Robot Structural Analysis Professional (ankstesnis pavadinimas „ROBOT Millennium“) galima sparčiai atlikti visas konstrukcijos analizes ir korekcijas virtualioje erdvėje.

3. Klaidų prevencija
Nustačius reikiamus parametrus, klaidų tikrinimo funkcija patikrina modelį - nustato, ar tarp statinio elementų, konstrukcijų ir inžinerinių tinklų nėra kolizijų. Dėl užrašų ir jų versijų kontrolės išvengiama klaidų kuriant modelio techninę dokumentaciją.

4. Visa projekto dokumentacija susijusi su projekto modeliu – darbas daromas vieną kartą
Planai, pjūviai, fasadai, detalės bei medžiagų žiniaraščiai generuojami automatiškai, tiksliai atitinkantys modelio informaciją. Bet kokios korekcijos nuolat sinchroniškai atnaujinamos visuose vaizduose. Visa tai palengvina detalios statybinės dokumentacijos kūrimą.

5. Komandinis darbas
Vienu metu prie modelio gali dirbti keli žmonės. Vartotojai kiekvienas atskirai dirba su reikiamu darbiniu komplektu, periodiškai nusiųsdami pataisymus į pagrindinį projektą ir atnaujindami savo komplektą kitų vartotojų korekcijomis.

6. Dirbama tiek su CAD brėžiniais, tiek su modeliu
Galima importuoti, eksportuoti arba susieti duomenis iš populiariausių formatų DWG, DXF, DGN, IFC, SAT ir CIS/2, tad dirbti su klientais bei išoriniais partneriais daug paprasčiau.

7. Atvira platforminė programa
Programoje yra komandos, leidžiančios standartinius veiksmus automatizuoti – makrokomandos. Programa plečiama, pritaikoma vartotojui.

8. Parametrinių elementų bibliotekos
Standartinėje Revit bibliotekoje yra visų Europinių ir kitų šalių metalinių skerspjūvių bazė, bei įvairūs pagrindiniai praktikoje naudojami kiti skerspjūviai. Kiekvienas elementas susideda iš geometrijos ir parametrų, kuriuos keičiant galima kurti įvairius, bet kokių formų elementus.

9. Konstrukcinių detalių įvairovė
Įvairūs detalių kūrimo būdai: jas galima sudaryti automatiškai, braižyti naujas naudojant 2D braižymo įrankius, įsikelti detales iš CAD programomis atliktų modelio brėžinių, naudoti gamintojų jau sukurtus elementus, tokius kaip Peikko, Paroc, Kingspan, Hilti ir pan.

10. Su Revit dirbama kelis kartus greičiau
Programos struktūra bei daug naujų įrankių, kurių nėra realizuota CAD platformoje, suteikia galimybę projektuoti žymiai greičiau ir produktyviau.

KONSTRUKTORIŲ DARBO NAŠUMĄ DIDINANČIOS „Autodesk Revit" SAVYBĖS

1. Susiję vaizdai, t.y. griežti ryšiai tarp konstrukcinių elementų
Programoje dirbama su parametriniu pastato modeliu, o visus vaizdus „Revit“ sugeneruoja pati. Visi modelio komponentai susieti į vieną duomenų bazę. Atlikus pakeitimą vienoje vietoje, jis atsispindi visur. Pvz., patraukus koloną į kitą vietą, ant jos gulėjusios sijos perkeliamos automatiškai.

2. Parametriniai komponentai
„Autodesk Revit“ platformos programos turi išsamias statinio konstrukcijų komponentų bibliotekas. Pakeitus komponentų elementų parametrus, pokyčiai automatiškai atspindimi visuose susijusiuose komponentuose - nereikia atskirai sekti, ar pakeitimai atlikti visur.

3. Automatiškai sudaromos elementų ir medžiagų lentelės
Galima sudaryti absoliučiai visų elementų lenteles su norimais stulpeliais. Programoje visi elementai turi ne tik bendrinius, bet ir medžiagų parametrus, todėl lentelės gali skaičiuoti pasirinktų elementų medžiagas.

4. Specifikacijos, detalizavimas
Anotacijos yra 2D specifiniai elementai, padedantys paruošti dokumentaciją. Žymės atskleidžia modelio elementų parametrus vaizduose ir automatiškai atsinaujina modeliui pasikeitus.

5. Galimi papildymai
Įvairūs priedai kuriami konstrukcijų projektavimo efektyvumui didinti, papildymai – makrokomandos, - skirtos greičiau armuoti betonines kolonas, sijas, pamatus, sienas, automatiškai generuoti brėžinius, įterpti detales ir t.t.

6. Importavimo ir eksportavimo galimybės
Programa palaiko daugelį standartinių pramonės failų formatų: DWG, DGN, DWF, IFC, TIF ir kt. Galima eksportuoti ne tik standartines linijas, arkas ar apskritimus, bet ir sudėtingus 3D geometrijos modelius.

7. Automatiškai sudaromi vaizdai
BIM technologijos privalumas - ji valdo pakitimus. BIM sistemoje pastato planai, fasadai, pjūviai ir detalizacijos yra generuojami automatiškai - projektuotojui lieka daugiau laiko projektui modeliuoti.

„Revit" NAUJOVĖS KONSTRUKTORIAMS

Pagrindinės naujovės konstruktoriams, įdiegtos BIM platformos „Autodesk Revit" programinėje įrangoje:

  • Tikslesnis ir lengvesnis gelžbetoninių elementų modeliavimas
  • SUpaprastintas darbas su metalo konstrukcijų jungtimis
  • Medžiagų patobulinimai
  • Dynamo Revit 2.1

Išsamiau apie „Revit 2021“ naujoves (LT)


Ačiū.

Jūsų užklausa

Mane domina:

Ar sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, renginius, produktus, paslaugas bei akcijas? *
  Taip
  Ne

* - Privalomi laukeliai

Ačiū.
Knygos atsisiuntimas prasidės kelių sekundžių bėgyje.

Knygos parsisiuntimas

* - Privalomi laukeliai

Dėmesio! Spausdami ATSISIŲSTI sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, įmonės paslaugas, renginius, produktų atnaujinimus ir akcijas (naujienlaiškio galima bet kada atsisakyti). Įprastai naujienlaiškį siunčiame 1-2 kartus per mėnesį.

Ačiū.

Prenumerata

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. | Privatumo politika X