KURKIME BIM KARTU
Koja kojon su BIM startuoliais ir profesionalais,
pagal Jūsų verslo poreikius ir finansines galimybes.
January 15, 2011 by
Baigėsi 2010-ieji metai. Kokį pėdsaką jie paliko kompiuterinio projektavimo informacinių technologijų srityje? Prisiminkime svarbiausius praėjusių metų įvykius, susijusius su „AGA CAD“ atstovaujamomis kompanijomis.

Baigėsi 2010-ieji metai. Kokį pėdsaką jie paliko kompiuterinio projektavimo informacinių technologijų srityje? Prisiminkime svarbiausius praėjusių metų įvykius, susijusius su „AGA CAD“ atstovaujamomis kompanijomis.

Sausis

Nors įprastai sausis būna gana ramiu pošventiniu mėnesiu, pernai jis buvo išskirtinis. Jau sausio 5 d. pasirodė svarbių ir intriguojančių naujienų.

„Autodesk“ ir „SolidWorks“ kompanijų advokatai pradėjo kovą – buvo užvestos dvi bylos, iš kurių pirmoji balansavo ties absurdo riba. Kompanija „Autodesk“ padavė į teismą „SolidWorks“ dėl neleistino rinkodarinės medžiagos pasisavinimo – oranžinio stačiakampio naudojimo reklaminiuose vaizduose. 

Antroji byla buvo apie žymiai rimtesnius reikalus – „Autodesk“ seniai gynė savo išimtinę teisę naudoti terminą DWG kaip prekės ženklą. Kaip ir pirmoji byla, ši taip pat buvo užbaigta draugišku susitarimu. Abi proceso šalys atsiėmė tarpusavio pretenzijas ir pasirašė konfidencialų susitarimą, o „Solidworks“ atsiėmė paraišką įregistruoti DWG kaip prekės ženklo naudojimą.

Be to, sausį kompanijos „Autodesk“ svetainėje Autodesk Labs  pasirodė naujas produktas Autodesk Alias Sketch for AutoCAD. Šis „AutoCAD“ priedas labai praplečia programos galimybes: priedas skirtas eskizuoti, iliustruoti, spalvinti ir manipuliuoti tiesiai „AutoCAD“ aplinkoje. Po bandymų ir gautų gerų atsiliepimų iš vartotojų produktas buvo dar patobulintas ir praeitų metų spalio 15 d. įtrauktas į programą Autodesk® SketchBook® Designer 2011.

Vasaris

Vasarį daugelis kompanijų pateikia praėjusių metų finansines veiklos ataskaitas.

Kompanija ANSYS paskelbė, kad 2009-ųjų metų pajamos siekė 524,9 mln. JAV dolerių, t.y. 6,1% didesnės nei praėjusiais metais. Tai reiškia, kad kompanija, gaminanti „papildančią“ programinę įrangą, peržengė orientacinę 0.5 milijardo JAV dolerių ribą ir tapo tokia pat didele kaip, pvz., „Bentley Systems“.

„Autodesk“ oficialiai paskelbė apie produktų atnaujinimo kainų pokyčius (išsamiau apie kompanijos kainų politiką).

Kovas

Kovo mėnesį naujienų nedaug, bet jos svarbios.

Kompanija „Autodesk“ kovą paeiliui pristatė 2011 versijos programinę įrangą: pradėjo nuo vizualizavimo produktų linijos („Maya“, „3ds MAX“, „MotionBuilder“), vėliau buvo pristatytos ir kitos programos (architektūrai, gamybai ir t.t.), įskaitant ir intriguojantį produktą „AutoCAD 2011“. Kodėl intriguojantį? Po „revoliucinės“ parametrinės 2010-osios versijos buvo galima tikėtis, kad sekanti versija apsiribos tik bendro pobūdžio patobulinimais. Tačiau į „AutoCAD 2011“ įdiegtos naujos parametrizavimo priemonės, pagerintas darbo našumas ir atnaujinti brėžinių bei schemų formavimo įrankiai suteikė paviršių modeliavimui naujas galimybes.

Balandis

IT bendruomenė pažymėjo „Apple“ produktų naujovės – planšetinio kompiuterio „iPad“ - pasirodymą rinkoje. „iPad“ pardavimai jau pirmomis pasirodymo dienomis viršijo visus įmanomus lūkesčius. Naujajame „Apple“ produkte šis tas skirta ir projektuotojams: puiki eskizavimo programa „Autodesk Sketchbook Pro“ bei nedidelės kompanijos „goBIM“ sukurta BIM duomenų peržiūrėjimo programa, apdorojanti su „Revit“, „Rhino“ ir kita architektūrinio projektavimo PĮ sukurtų projektų BIM duomenis.

Balandį įvyko turbūt svarbiausias įvykis žvelgiant iš PĮ kūrėjų provesionalų pusės – kasmetinis kongresas COFES, tradiciškai vykęs Skotsdeilo mieste, Arizonos valstijoje, balandžio 15-18 dienomis. Šį unikalų renginį geriausiai ir tiksliausiai apibūdina jo reprezentatyvumas: dalyvių sąrašuose nuolat figūruoja pirmaujančių (ir tarpusavyje konkuruojančių) pasaulinių kompanijų vadovai, didžiausių pramonės įmonių atstovai – PĮ naudotojai, patys žymiausi IT analitikai ir žurnalistai.

Gegužė

Šį mėnesį „Autodesk Labs“ skyrius išleido iškart tris naujienas – „debesų“ technologijas skaičiavimams „Centaur“ ir „Cumulus“, o kiek vėliau – modulį „Crypton“, skirtą plastikinių gaminių technologinei analizei atlikti. Pažymėtina, kad „Crypton“ dirba ne tik „gimtosios“ programos „Inventor“ aplinkoje, bet ir „Autodesk“ konkurento – „SolidWorks“ produkto - aplinkoje.

Birželis

Birželio 23 d. kompanija „Autodesk“ pranešė apie naujo sprendimo gamybai išleidimą. Rinkai pateiktas naujas programinės įrangos komplektas Autodesk Factory Design Suite – naujausias trimačio projektavimo sprendimas, skirtas tiksliai projektuoti fabrikus ir mechanizuotas gamybos linijas. Į komplekto sudėtį įtrauktos šios programos: „AutoCAD Architecture“, „Autodesk Inventor“, „Autodesk Navisworks“ ir „Autodesk Vault“. Esminiai šio programų paketo privalumai: integruotas 2D/3D vaizdinis planavimas (pvz. projektuotojai gali naudoti turimus 2D išdėstymo duomenis trimatėje planavimo aplinkoje), plati gamybos inventoriaus biblioteka, virtuali gamybos modelio žvalgyba ir analizė, didelis darbo našumas su „Laser Scan Workflows“.

Liepa

Šį mėnesį PĮ naudotojams buvo pateikta galimybė išbandyti naują programos „AutoCAD“ – internetinę (on-line) - versiją. Reikia pažymėti, kad kompanija „Autodesk“ panašių sprendimų jau buvo mėginusi pateikti, tačiau jie buvo skirti tik Šiaurės Amerikos regionui, o šį kartą internetinės „AutoCAD“ versijos naudojimas prieinamas visiems.

Be to, liepos vidury kompanija „Autodesk“ išleido naują programinės įrangos paketą Autodesk Plant Design Suite 2011, skirtą pramoniniams objektams projektuoti. Visą „Autodesk Plant Design Suite 2011“ komplektą sudaro programos „AutoCAD 2011“, „AutoCAD P&ID 2011“, „AutoCAD Plant 3D 2011“ ir „Autodesk Navisworks 2011“.

Rugpjūtis

Rugpjūtį ypatingų naujienų nėra - pavargę nuo vasaros karščių, visi PĮ rinkos dalyviai greičiausiai atostogavo. Tik pačioje rugpjūčio pabaigoje buvo viešai paskelbti tyrimų studijos, palyginančios darbo našumą su „AutoCAD LT 2008“ ir „AutoCAD LT 2011“, rezultatai.

Rugsėjis

Rugsėjo 1-ąją korporacija „Google“ paskelbė apie aštuntąją populiarios modeliavimo programos „SketchUp“ versiją. „SketchUp“ nuolat vystoma ir iš lengvos pusiau žaidiminės programos tampa vis artimesne profesionaliai architektūrinio projektavimo įrangai.

Rugsėjo pabaigoje kompanija „Autodesk“ išleidžia visą eilę prenumeratos naudingumo paketų „Autodesk“ prenumeratoriams (Subscription Advantage Packs Now Available for Autodesk 2011 Software Releases, Subscription Advantage Packs Now Available for Autodesk 2011 Architecture, Engineering, and Construction Products, Subscription Advantage Packs for Autodesk Digital Entertainment Creation Software Now Available, Subscription Advantage Packs Now Available for Autodesk 2011 Solution for Digital Prototyping) ir paskelbia apie programos „AutoCAD“ versiją mobiliesiems telefonams (Autodesk Launches Web and Mobile Access to AutoCAD Designs, informacija lietuviškai).

Spalis

Visame pasaulyje vis aktualesniu tampa BIM technologijų diegimas. Jis plačiai aptariamas tiek tarp projektuotojų, tiek tarp su statybomis susijusių institucijų atstovų. Projektavimas su BIM technologijomis įvardijamas kaip „revoliucinis“ ir „ateities“ projektavimas.

Spalį buvo nudžiuginti „Macintosh“ sistemos naudotojai – išleista versija AutoCAD for Mac.

Lapkritis

Lapkritis – tradicinis finansinės atskaitomybės mėnuo kompanijoms „Autodesk“ ir ANSYS. Pirmasis, lapkričio 4 d., finansinę ataskaitą pateikė simuliacijos ir inžinerinės analizės PĮ lyderis. Palyginti su praėjusiais metais, ANSYS pajamos išaugo 9%, kas sudarė 139.8 milijonų JAV dolerių. Iš jų 59% pajamų gauta už licencijų pardavimus, likusi dalis uždirbta teikiant paslaugas. Iš viso per 2010 metus bendrovė tikisi uždirbti 570.7 - 576 mln. JAV doelrių, o 2011-aisiais planuoja pajamas padidinti iki 635 - 660 milijonų. Iš esmės ANSYS pajamų augimas atspindi gamybos sektoriaus augimą ir vis didesnį simuliacijos naudojimą inžinerijoje.

Dviem savaitėm vėliau, lapkričio 18 d., savo finansinius duomenis paskelbė „Autodesk“. Kompanijos pajamos 2010-aisiais sudarė 476.7 mln. JAV dolerių, o jų augimas, lyginant su praėjusiais finansiniais metais, sudarė 14%. Trečdalį visos pajamų sumos sudarė programų „AutoCAD“ ir „AutoCAD LT“ pardavimai - apie 161 mln. JAV dolerių. Geografiškai pačiu pelningiausiu pernai buvo Azijos-Ramiojo vandenyno regionas (22% augimas), antroje vietoje su 19% augimu liko Europos regionas (didžiausia „Autodesk“ rinka). Trečioje vietoje - Amerikos rinka. Pirmą kartą per tris metus visų trijų regionų pardavimai padidėjo dviženkliais procentų skaičiais.

Gruodis

Gruodžio mėnuo PĮ pasaulyje išsiskiria renginių gausa.

2010 gruodžio 1-4 dienomis Frankfurte prie Maino, Vokietijoje, vyko 17-oji pramoninė paroda-mugė „EuroMold-2010“, kurioje dalyvavo daugiau nei 1500 paslaugų teikėjų, įrengimų ir automatizavimo programinės įrangos gamintojų, teikiančių paslaugas gamybininkams.

Beveik tuo pat metu Las Vegase, JAV, vyko didžiausia pasaulyje programinės įrangos kūrėjų ir naudotojų konferencija „Autodesk University 2010“, kurioje kasmet pristatomos „Autodesk“ programos ir joms pritaikyti priedai, vyksta užsiėmimai ir seminarai programų naudotojams.

Pabaigai

Taigi apibendrinant galima teigti, kad po praėjusių metų krizės 2010-aisiais PĮ kūrėjai ir visa PĮ rinka atsigavo: pardavimai auga, kompanijos kuria naujus produktus ir technologijas.

Ačiū.

Jūsų užklausa

Mane domina:

Ar sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, renginius, produktus, paslaugas bei akcijas? *
  Taip
  Ne

* - Privalomi laukeliai

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. | Privatumo politika X