Pristatome naująją BIM programinės įrangos versiją „Autodesk® Revit® 2026“, kurioje įdiegta daug svarbių patobulinimų, gerokai pagreitinančių ir palengvinančių kasdienį įvairių specialistų darbą.
Naujos funkcijos - kas slypi po „Revit 2026“ gaubtu?
Šioje versijoje įdiegta daug svarbių patobulinimų, gerokai pagreitinančių ir patobulinančių kasdienį įvairių profesijų atstovų darbą. Nuo architektų, konstruktorių iki ŠVOK specialistų - kiekvienas ras ką nors, kas palengvins gyvenimą.
Našumas, grafika ir sąveika
„Revit 2026“ tapo gerokai spartesnė. Dėl naujos „Accelerated Revit Graphics“ technologijos (šiuo metu tai yra „Tech Preview“ versija) navigacija modelyje yra sklandesnė ir operatyvesnė net ir dideliuose projektuose.
Naujasis „ReCap Pro“ įskiepis leidžia konvertuoti didžiulius taškų debesis į 3D tinklelį ir tada į „Revit“ geometriją - tai reikšmingas žingsnis į priekį siekiant palengvinti „Scan to BIM“ darbo eigą. IFC failai dabar įkeliami iki 50 % greičiau, o „Dynamo 3.4.1“ pateikia naują grafikų optimizavimo ir paketų valdymo įrankių rinkinį.
Programa „Revit 2026“ dar labiau išplečia duomenų mainų funkcijas, palengvinančias duomenų mainus tarp skirtingų įrankių, pavyzdžiui, „Revit“, „Inventor“, „Tekla“ ir „Rhino“. Naujos funkcijos apima tikslų duomenų padėties nustatymą mainų metu, geresnį našumą eksportuojant ir taip vadinamo suvestinio rodinio palaikymą „Power BI“ - galimybę peržiūrėti kelis mainus viename informaciniame skydelyje. Tai leidžia „Revit 2026“ naudotojams efektyviai lyginti modelių duomenis įvairiose darbo priemonėse ir gauti informacijos apie projekto eigą.
Taip pat patobulinta koordinačių modelių rodymo kontrolė, mastelio keitimas antraštiniuose blokuose ir galimybė išjungti automatinį atsarginių aplankų kūrimą įkeliant susietus failus projektuose, kurių darbų bendrinimas yra įjungtas.
Architektūra: geresnis reljefas, tikslesni sluoksniai, greitesni brėžiniai
„Revit Architecture“ skyriaus naudotojai gali tikėtis gerokai patobulintų reljefo modeliavimo galimybių su „Toposolid“. Dabar reljefą galima suskirstyti į posričius, kurie tapo pilnavertėmis subkategorijomis, t. y. palaiko grafikus, eksportą, filtrus ir parametrus. Kita svarbi nauja funkcija - tikslesnis kubatūrų (pjūvio / užpildymo) skaičiavimas, kuris dabar valdomas pagal „Toposolid“ ribas ir atitinka senesnių „Toposurfaces“ skaičiavimus. Taip pat patobulintos susietosios vietovės - didesnis tikslumas įkeliant topografijas iš „Autodesk Civil 3D“ per „Autodesk Construction Cloud“, mažiau regeneracijų ir greitesnis įkėlimas dėl įterptųjų nuorodų optimizavimo.
Kiti patobulinimai apima didesnį loginių operacijų stabilumą (pvz., išpjovas naudojant tuštumas - tuščiavidures figūras), kuris sprendžiamas automatiniu smulkiu geometrijos poslinkiu - vadinamuoju trikdymu. Redaguojant grindų, stogų ar topografinių elementų formą nudžiugina galimybė kopijuoti ir įklijuoti taškus bei kraštines, taip pat nauja reljefo taškų skaičiaus riba ( nustatoma iki 50 000 taškų).
Greičiau projektuoti statybines konstrukcijas padeda galimybė kurti sienas pagal patalpą arba pagal esamus segmentus, įskaitant segmentų pasirinkimo iš susietų modelių palaikymą. Konstrukcijų junginius dabar galima kurti be laikančiosios pagrindinės sienos dalies, o kiekvieno sluoksnio prioritetą galima reguliuoti rankiniu būdu - tai padeda sukurti tikslesnius sienų ir grindų medžiagų ryšius.
Kuriant brėžinius jus nudžiugins nauja galimybė išsaugoti ir bendrinti vaizdų pozicijas naudojant funkciją „Saved Positions“. Jas galima perkelti iš vieno projekto į kitą, sulygiuoti pagal atraminius taškus (pvz., viršutinį kairįjį kampą, centrą), o keičiant vaizdus automatiškai nustatyti jų padėtis. Tai gerokai pagreitina ir suvienodina dokumentacijos kūrimą visame projekte.
Konstrukcijos: tikslesnis armavimas ir lengvesnis plieno tvarkymas
Konstrukcijų projektuotojai įvertins parametrinį armatūros lenkimą - naują funkciją, kuri leidžia lengvai projektuoti lenktus, alkūninius, armatūros strypus net ankštose vietose, išlaikant visišką jų formos kontrolę. Lenkimai visiškai kontroliuojami pagal armatūros tipą ir gali būti lengvai kopijuojami kitiems panašiems elementams.
Plieno konstrukcijose taip pat įvyko didelių pokyčių - nuo intuityvesnio pasirinktinių jungčių redagavimo iki „Point-to-Point“ plieno modeliavimo, kuris supaprastina vizualinį geometrijos valdymą, išlaiko automatinį elementų sujungimą ir leidžia tiksliau pateikti ataskaitas bei gaminti. Naudojant šį metodą galima tiksliai nustatyti elementų pradžią ir pabaigą erdvėje, nereikia rankiniu būdu koreguoti ar nutraukti jungčių.
Be to, atsirado galimybė nustatyti numatytąją plieno plokščių medžiagą pagal projekto vienetą, taip pat nauji parametrai, pavyzdžiui, plieninių elementų svoris ir dangos plotas.
ŠVOK: kabelių nustatymas ne JAV naudotojams, suvienodintos zonos ir geresnis specializacijų rodymas
Programoje „Revit 2026“ visiškai palaikomi daugiagysliai kabeliai ir pereinama nuo JAV AWG standarto prie universalesnio požiūrio. Tai leidžia elektros projektuotojams tiesiogiai pritaikyti kabelio tipą ir dydį pagal vietos taisykles ir praktiką. Ir tai ne vienintelė nauja elektros instaliacijai kurti skirta funkcija - „Revit 2026“ apskritai sustiprina elektros grandinių projektavimą, ataskaitų teikimą ir maršrutizavimą, įskaitant tikslų maršruto parinkimą iki įrenginių, esančių įterptose šeimose.
Labai išplėsta zonų kūrimo funkcija. „Revit 2026“ sujungia anksčiau buvusias atskiras ŠVOK ir sistemų zonas į vieną įrankį. Dabar zonas galima kurti ne tik pasirenkant erdves, bet ir eskizuojant, o tai ypač pagreitina darbą, ypač sudėtingesniuose išplanavimuose. Taip pat pridėta naujų funkcijų, didinančių zonų informacinę vertę.
Be to, patobulinti inžinerinių kategorijų, tokių kaip priešgaisrinė apsauga, garso ir vaizdo įranga, ženklinimas ar medicininė įranga, vizualiniai standartai. Dabar šie elementai nuosekliai rodomi kitų ŠVOK elementų atžvilgiu net plano vaizduose, nepriklausomai nuo pjovimo plokštumos, taip supaprastinant įvairių specialistų veiksmų koordinavimą
Pagrindinių „Revit“ 2026 ir 2025 versijų skirtumų palyginimas:
Sistemos reikalavimai, „ARKANCE“ palaikymas
Nuo paskutinės versijos „Revit 2026“ sistemos reikalavimai nedaug tepasikeitė. Su naujuoju akceleratoriumi svarbesnis tampa vaizdo plokštės našumas. Nepamirškite ir baigiamos palaikyti operacinės sistemos „Windows 10“. Be „Revit 2026“, išleista ir mažesnioji - „Revit LT 2026“ - versija, be to, „Revit“ ir toliau galima naudoti BIM projektavimo rinkinyje „Autodesk AEC Collection“. Atsisiųskite atnaujinimą arba bandomąją „Revit“ versiją iš savo „Autodesk“ paskyros ir ją įdiekite.
Galiausiai, ne mažiau svarbi ir išplėstinė „ARKANCE“ įmonės parama - sertifikuoti „Revit“ mokymai ir konsultavimo paslaugos BIM diegimo srityje. Be to, „ARKANCE“ gali pasiūlyti „Revit“ naudotojams nemažai papildomų įrankių – visą seriją darbo našumą didinančių specializuotų „Be.Smart“ plėtinių su pavyzdinių projektų šablonais, „Revit“ šeimomis ir kt.
Naudodamiesi „ARKANCE Be.Smart“ papildomais įrankiais, dalį kurių savo klientams kompanija „ARKANCE“ suteikia NEMOKAMAI, galite dar efektyviau dirbti su naująją „Revit 2026“ versija. Susisiekite su mūsų specialistais tel. +370 523 98111 ar el. paštu info.lt@arkance.world ir sužinokite daugiau.