KURKIME BIM KARTU
Koja kojon su BIM startuoliais ir profesionalais,
pagal Jūsų verslo poreikius ir finansines galimybes.
January 20, 2021 by AGA CAD

Turbūt kiekvienam projektavimo specialistui bent kartą gyvenime kilo toks klausimas. Tačiau trumpai atsakyti į šį paprastą klausimą nėra taip paprasta. Renkantis investuoti į CAD programinę įrangą, reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių. Kaina, be jokios abejonės, yra vienas iš svarbesnių veiksnių renkantis darbo įrankį. Tad šiame straipsnyje paaiškinsime, kiek jums iš tikrųjų kainuos 2D braižymo ir 3D modeliavimo programinė įranga „Autodesk® AutoCAD®“.

Kiek kainuoja „AutoCAD“ licencija?

Kai 2016 m. rugpjūčio 1 d. kompanija „Autodesk“, kaip ir daugelis kitų programinės įrangos gamintojų, nutraukė nuolatinių licencijų pardavimus, buvo pereita prielicencijų nuomos. Programų naudotojai dabar licencijas prenumeruoja, t.y. moka nuomos mokestį už pasirinktą naudojimo trukmę, ir gauna prieigą prie „AutoCAD“ tam tikram laikotarpiui.

Žemiau esančioje lentelėje galite matyti vienos licencijos „AutoCAD“ prenumeratos kainą:

„AutoCAD“ prenumeratos trukmė

kaina

1 metams

1840 €

3 metams

4970 €

Kainos iš kainoraščio, galiojančio 2021 sausio 20 d.

Kaip parodyta lentelėje, mokėjimas už ilgesnį laikotarpį reiškia didesnes išankstines išlaidas. Tačiau pasirinkus ilgesnės trukmės prenumeratą jūsų mėnesio išlaidos bus mažesnės, tad nuomotis licenciją 3 metų trukmei labiau apsimoka. Štai kaip atrodo mėnesio išlaidos, lyginant skirtingus nuomos periodus:

Prenumeratos trukmė

Bendra kaina

Vieno mėnesio kaina

Sutaupyta, €

Sutaupyta, %

1 metams

1840 €

153,33 €

0

0

3 metams

4970 €

138,05 €

550 €

10 %

Kainos iš kainoraščio, galiojančio 2021 sausio 20 d.

Tad jei jūsų verslas ilgą laiką naudojo „AutoCAD“ ir toliau projektavimui planuoja naudoti šią programinę įrangą, tada 3 metų nuoma yra pats geriausias pasirinkimas.

Beje, sutaupyti galima dar daugiau, jei prireikus naujos „AutoCAD“ licencijos pavyksta pasinaudoti tuo metu galiojančia akcija. Kartais kompanija „Autodesk“ paskelbia trumpalaikius pasiūlymus, kuriais pasinaudojus galima išsinuomoti „AutoCAD“ už 1/5 mažesnę kainą.

„AutoCAD“ analogai: ar verta rinktis alternatyvią CAD programinę įrangą ?

Natūralu, kad prieš priimant galutinį sprendimą, įvertinami ir alternatyvūs produktai. Rinkoje tikrai yra ir kitų CAD programinės įrangos variantų. Vienas iš tokių - „AutoCAD LT“, paprastesnė, 2D „AutoCAD“ versija, turinti mažesnį funkcionalumą nei pilnas „AutoCAD“ su 2D ir 3D galimybėmis. Tačiau „AutoCAD LT“ atitinkamai ir kainuoja – tik 420 € per metus. O pilno funkcionalumo akademinės „AutoCAD“ licencijos visai nemokamos.

Jei vis dėlto svarstote apie „Autodesk“ kompanijai konkurentinius produktus, žinomiausios „AutoCAD“ alternatyvos yra šios: „BricsCAD“, „TurboCAD“, „ZWCAD“. Visi jie bando kopijuoti „AutoCAD“ funkcionalumą, deklaruoja, kad neturėsit jokių problemų su DWG failų ruošimu, tačiau realybė kiek kitokia. Ne viena projektavimo kompanija, išleidusi pinigus „AutoCAD“ analogams, po kurio laiko vėl grįžo prie „AutoCAD“ licencijų naudojimo. Priežastys: problematiški duomenų mainai, kurių pasekmės: šiukšlės, iškraipyti vaizdai ar trūkstama informacija brėžiniuose. Taip pat analogų naudotojams nepatinka ribotas funkcionalumas, t.y. dalies įprastų „AutoCAD“ funkcijų trūkumas.

Nuo 1982 metų leidžiama „AutoCAD“ programinė įranga turi žymiai platesnį funkcionalumą, nes yra pritaikyta įvairių sričių projektuotojų darbui. „AutoCAD“ programoje įdiegti specializuoti įrankių rinkiniai:

Daugybę metų kuriama ir nuolat tobulinama programinė įranga yra patikima, jos sukurti failai stabilūs. Naudodami „AutoCAD“ jūs nepatirsite duomenų mainų problemų. Be to, labai patogu, kad DWG failus nuskaito ir daug kitų programų, todėl šia programa paruoštus dokumentus galima plačiai naudoti visose pramonės šakose.

„AutoCAD“ programa pritaikyta architektų, pastatų konstruktorių ir inžinierių, mechanikos įrenginių ir elektros sistemų projektuotojų, baldų kūrėjų, geodezijos ir žemėtvarkos paslaugų teikėjų poreikiams. „AutoCAD“ galima naudoti ir ruošiant duomenis gamybai, perdavimui į CNC stakles. Jei ieškote patikimo ir konkrečiai jūsų veiklos sričiai aktualaus CAD sprendimo su specializuotomis bibliotekomis ir įrankiais, tai „AutoCAD“ programinei įrangai neprilygsta joks analogas.


Ir pabaigai – jei esate pastatų kūrėjas ar dirbate su statybos sektoriumi susijusioje įmonėje, jums verta investuoti nebe į CAD, o į BIM programinę įrangą. Nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigaliojo BIM taikymo reikalavimai, todėl LR Vyriausybės nutarimu privaloma taikyti statinio informacinio modeliavimo, t.y. BIM metodus projektuojant, statant ir įrengiant viešojo sektoriaus statinius ir kilnojamuosius objektus. Tad jei svarstote, ką naudoti pastatų projektavimui, rekomenduojame pasidomėti galinga „Autodesk Revit“ programine įranga, skirta architektūriniams, konstrukciniams ir inžineriniams BIM projektams ruošti.

Jei reikia patarimo, kokia programinė įranga tinkamiausia jūsų veiklai,
kreipkitės el. p. info@agacad.lt arba tel. 8 5 2398111.

Ačiū.

Jūsų užklausa

Mane domina:

Ar sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, renginius, produktus, paslaugas bei akcijas? *
  Taip
  Ne

* - Privalomi laukeliai

Ačiū.
Knygos atsisiuntimas prasidės kelių sekundžių bėgyje.

Knygos parsisiuntimas

* - Privalomi laukeliai

Dėmesio! Spausdami ATSISIŲSTI sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, įmonės paslaugas, renginius, produktų atnaujinimus ir akcijas (naujienlaiškio galima bet kada atsisakyti). Įprastai naujienlaiškį siunčiame 1-2 kartus per mėnesį.

Ačiū.

Prenumerata

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. | Privatumo politika X