KURKIME BIM KARTU
Koja kojon su BIM startuoliais ir profesionalais,
pagal Jūsų verslo poreikius ir finansines galimybes.

Projektuojant pastatus su „Autodesk Revit“, dažnam tenka susidurti su šlaitinių stogų kūrimu. Prieš kurį laiką dalinomės patarimiais, kaip sukurti paprastą šlaitinį stogą, iš šlaito kyšančius langus, vienšlaičius ar dvišlaičius stogai ir frontonus.

Šį kartą pristatysime būdus, kaip modeliuoti pusiau valminius, valminius, vienšlaičius ar dvišlaičius nereguliarios geometrijos stogus, taip pat kaip sujungti skirtingos geometrijos stogus.

Norint mansardiniam langui sukurti valminį ar pusiau valminį stogą, sukurkite stogą pagal perimetrą kaip jau aptarta 1-oje šios straipsnio dalyje ir sekite žemiau pateiktus žingnius.


1. Sukurkite stogą su šlaito parametrais visoms trims išorinėms kraštinėms.

2. Pusiau valminiam frontono stogui sukurti, sukarpykite ištisą kraštinę į tris dalis ir pašalinkite šlaito parametrus dviems šoninėms kraštinėms.


3. Nurodykite nuolydį vidurinei kraštinei ir įrašykite karnizo pločio parametrą ( Offset From Roof Base).

4. Gautas pusiau valminio stogo su stoglangiu rezultatas.


Kiti valminių stogų tipai gali būti kuriami vadovaujantis tais pačiais principais, pademonstruotais ankstesniuose 1-os ir šios straipsnio pavyzdžiuose. Naudokite BIM programos „Revit“ funkciją „Kurti stogą pagal perimetrą“ (Create Roof by Footprint) ir pridėkite papildomus atributus kaip žemiau pateiktame pavyzdyje.


1. Pasirinkite perimetro sienas stogui sukurti – sukarpykite stogo kraštines vietose, kur norite turėti valminį stogą.


2. Pridėkite 10 laipsnių šlaitą vidurinei stogo kraštinei. Šoninėms stogo kraštinėms be šlaito kampo nustatymo, pridėkite šlaito rodykles kaip viršuje.3. Nustatykite nulinį OFFSET nuo stogo pagrindo pirmajai ir antrajai stogo kraštinėms, taip pat pridėkite 35 laipsnių šlaito kampą.4. Kitoms šoninėms stogo kraštinėms pritaikykite 1000 mm OFFSET nuo stogo pagrindo.

5. Naudokite 1200 mm OFFSET nuo stogo pagrindo vidurinei stogo kraštinei.6. Iškirpkite angą pagrindiniam stogui pasirenkant perimetro sienas.

7. Sukurkite stogą pagal perimetrą viršutinei pastato daliai ir prijunkite sienas prie stogo.

8. Modeliuojant išvirkščią stogą, pridėkite neigiamą šlaito laipsnį norimoms stogo kraštinėms.

9. Išvirkšti stogai gali būti ir toliau modifikuojami pagal poreikį.


Jei reikia sukurti mansardinį stogą, programinė įranga „Autodesk Revit“ tam turi funkciją „Cutoff Level“. Su ja galima sukurti naują lygį, kurį galima pritaikyti aukštyje, ties kuriuo stogo geometrija keisis. Tokiu budu naujas ar papildomas pagrindinio stogo pratęsimas gali būti sukurtas nuo „Cutoff Level“ į viršų. Kaip tai daroma, žiūrėkite žemiau pateiktame pavyzdyje.


1. Sukurkite naują lygį horizontaliam stogo nupjovimui (Cutoff Level).

2. Sukurkite naują stogą pagal perimetrą ir
nubrėžkite būsimo stogo kraštines pagal apatinio stogo pjūvį.

3. Nurodykite šlaitus ir atbrailas.

4. Prijunkite sienas prie stogų.

5. Naudokite stačiakampio brėžimo įrankį naujam stogui sukurti ir nurodykite šlaitus.


6. Nurodykite stogo pagrindą ties „Cutoff Level“ lygiu.

7. Nubrėžkite papildomą dvišlaitį stogą ties „Cutoff Level“.8. Iškirpkite angas papildomam stogui kaip jau darėte anksčiau.

9. Nubrėžkite sienas ir sujunkite su stogais.

10. Alternatyva sienų ir stogų sujungimui būtų sienų profilio linijų redagavimas pagal stogo profilį.

11. „Revit“ stogų įrankių rinkinys leidžia pridėti sofitus, karnizo juostas, lietaus nutekėjimo latakus egzistuojančiam stogui, pasirenkant stogo kraštines.


Kurti dvišlaičius nereguliarios geometrijos stogus yra gan paprasta. Turint omenyje žingsnius, kuriuos atlikome ankstesniuose pavyzdžiuose, nubrėžkite sienas ir sukurkite stogą pagal perimetrą atitinkamuose lygiuose.


1. Stogo frontono kraštinę kirpkite į dvi dalis.

2. Pridėkite šlaito rodykles kiekvienai
kraštinei taip, kad jos žiūrėtų viena į kitą.

3. Nurodykite šlaitų rodyklių pakrypimo kampą.

4. Paruoškite sienas valminiam stogui ir nubrėžkite stogo kraštines su šlaito parametrais.

5. Sujunkite abu stogus naudojantis funkcija „Join Roof“ ir iškirpkite angą pagrindiniam stogui naudojant funkciją „Dormer Opening“ bei pasirenkant išorines valminio stogo sienas pagal ankstesnį pavyzdį.


Modeliuojant stogus pagal perimetrą, „Cutoff Level“ įrankis naudojamas įvairiems stogų tipams kurti. Vienšlaičių stogų rinkinys gali būti sukurtas taip, jog šviesa patektų į pastato interjerą naudojant sienų viršutinės dalies langus, naudojamus kaip vitriną ar išdėliotus intervalais.


1. Šoninių sienų profiliai gali būti redaguojami atkartojant stogo profilį.

2. Nubrėžkite stogo stačiakampį ir naudokite šlaito rodyklę su pokrypio parametru arba pritaikykite šlaito kampą ilgajai stogo kraštinei.

3. Sukarpykite stogo trumpasias kraštines ir pridėkite šlaitų rodykles su laipsniais.

4. Stogo šlaitai ir atbrailos gali būti toliau koreguojami.

Kitas pavyzdys naudojant funkciją „Cutoff Level“ - kai tenka sujungti du stogus ar dvi skirtingas stogų geometrijas. Šiuo atveju mes turime du stogus - valminį ir frontoninį. Kaip ir ankstesniuose pavyzdžiuose, paruoškite perimetro sienas. Patikrinkite, kad jūsų lygiai būtų reikiamuose aukščiuose.


1. Nubrėžkite stogą su „Cutoff Level“ norimame aukštyje.

2. Nubrėžkite naują dvišlaitį stogą ties „Cutoff Level“.

3. Sukurkite mansardinio stogo angas naudojant funkciją „Dormer Opening“ pagrindiniam stogui, pasirenkant naujojo stogo kraštines ir išorines sienas.

4. Prijunkite sienas ir stogus.

Taigi susipažinote, kaip skirtingi stogų tipai gali būti sukurti naudojant funkciją „Roof by Footprint“ (Stogas pagal perimetrą). Šis „Revit“ įrankis taip pat leidžia pridėti įvairesnius mazgus ir detales bei manipuliuoti kuriant nestandartinius ar sudėtingesnius stogus.

Jei norite sužinoti, kaip efektyviausiu būdu modeliuoti ne tik įvairius pastatų stogus, bet ir visus kitus statinio elementus „Autodesk Revit“ aplinkoje, taip pat kaip lengvai paruošti projekto darbo brėžinius, registruokitės į „Autodesk Revit“ mokymus architektams ar konstruktoriams (yra „Revit“ mokymo kursai ir inžinieriams), kuriuose per trumpiausią laiką išmoksite kurti BIM modelius naudodami „Revit“ programinę įrangą.AGACAD mokymo centre organizuojami mokymai klasėje ir ONLINE >>Turite klausimų dėl „Revit“ ar kitos programinės įrangos? Kreipkitės el. paštu info@agacad.lt arba tel. +370 5 23 98 111.

Ačiū.

Jūsų užklausa

Mane domina:

Ar sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, renginius, produktus, paslaugas bei akcijas? *
  Taip
  Ne

* - Privalomi laukeliai

Ačiū.
Knygos atsisiuntimas prasidės kelių sekundžių bėgyje.

Knygos parsisiuntimas

* - Privalomi laukeliai

Dėmesio! Spausdami ATSISIŲSTI sutinkate gauti AGACAD naujienlaiškius apie CAD BIM rinkos naujoves, įmonės paslaugas, renginius, produktų atnaujinimus ir akcijas (naujienlaiškio galima bet kada atsisakyti). Įprastai naujienlaiškį siunčiame 1-2 kartus per mėnesį.

Ačiū.

Prenumerata

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Naršydami toliau sutinkate su slapukų įrašymu. | Privatumo politika X